CHP’li Akyıldız: “İhracın sebebi tacizi gündeme getirmemdir”

Hakkında alınan ihraç kararı sonrasında gazetemize konuşan CHP’li Cevahir Akyıldız, konu hakkında kendisine ulaşan bir belge olmadığını, karar alınmışsa bile sebebinin yalnızca intikam olabileceğini savundu. Akyıldız, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Şimdiye kadar elime ihraç ile ilgili herhangi bir tebliğ veya belge geçmedi. Onların beni ihraç etmelerinden korkmuyorum.

“İNTİKAM ALMAK İSTEDİLER”

Bugüne kadar görmedikleri bir tepkiyi ortaya koydum. Büyük bir şok yaşadılar. İhraç durumu olursa bunun sebebi taciz konusunu gündeme getirmemdir. Burada açık bir tutarsızlık vardır. Hem taciz nedeniyle ilçe başkanını görevden alıp hem de beni ihraç etmek intikam almaktan başka bir şey olmayacaktır. Parti içinde birçok kişi yanımda oldu fakat ön plana çıkıp deyim yerindeyse kendilerini ateşe de atmak istemedikleri için bunu göz önünde yapamadılar.

“BİZİ SUSTURAMAZLAR”

Bu mücadelemiz 1.5 yıldır devam ediyordu. Birkan Bey benden ve Kadın Platformunda yer alan kadınlardan şikayetçi olmuş. Karakola gidip ifade vereceğiz. Yapılanlar işi yokuşa sürmekten başka bir şey değil. Yavuz hırsız ev sahibini bastırır atasözü yaşadığımız sürece uyuyor. Güçlü olduklarını, bizi susturup sindirebileceklerini sanıyorlar. Ama ne susacağız, ne de sineceğiz. Haklı olduğumuz bir konuda hakkımızı aramaya devam edeceğiz”.

- Büyük Kocaeli Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.buyukkocaeli.com.tr/haber/9908205/chpli-akyildiz-ihracin-sebebi-tacizi-gundeme-getirmemdir