KOÜ'den önemli atılımlar

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ)  Uzunçiftlik Nuh Çimento Meslek Yüksekokulu yürütücülüğünde Doğu Marmara Kalkınma Ajansı desteği ve Kocaeli Sanayi Odası’nın ortaklığında gerçekleştirilen "Yenilenebilir Enerji Sektörü Alanında Nitelikli İşgücü Geliştirme ve Koordinasyon Projesi" kapsamında, 'Endüstriyel Otomasyon ve Kontrol Laboratuvarı' ile 'Yenilenebilir Enerji Teknolojileri ve Ölçme Laboratuvarı' açılışı yapıldı. Açılış sonrası 'Enerji Verimliliği ve Yenilenebilir Enerji Temalı Enerji Çalıştayı' düzenlendi. 

GENİŞ KATILIM OLDU

Törene Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Kartepe Kaymakamı Altuğ Çağlar, Körfez Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, Karamürsel Kaymakamı Osman Aslan Canbaba, Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nilgün Fığlalı, Uzunçiftlik Nuh Çimento MYO Müdürü Prof. Dr. Engin Özdemir, MARKA Genel Sekreteri Doç. Dr. Mustafa Çöpoğlu, KOÜ Genel Sekreteri Doç. Dr. Mustafa Eren, üniversitemiz yönetimi, akademisyenler ve çok sayıda davetli katıldı.

İŞTİRAKÇİLERE TEŞEKKÜR

Uzunçiftlik Nuh Çimento MYO'da gerçekleştirilen laboratuvarın açılış konuşmalarında MYO Müdürü Prof. Dr. Engin Özdemir proje ile ilgili bilgi verirken, proje iştirakçilerine teşekkür etti. MARKA Genel Sekreteri Doç. Dr. Mustafa Çöpoğlu ise Kamu-Üniversite-Sanayi işbirliğinin güzel bir örneği olan projenin destekçisi olmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.

DESTEĞİN ÖNEMİNE DEĞİNDİ

Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Sadettin Hülagü, "Kocaeli Üniversitesi öncelikle kentin, sonra bölgenin, nihayetinde ise ülkemizin kaynaklarını aktif bir biçimde bir araya getirecek projelerin içerisinde yer alarak uluslararasılaşmayı kendine hedef edinmiştir. Ancak böyle bir proje, paydaşlarımızın katılım ve destekleri olmasaydı asla gerçekleşemezdi.” dedi.

ÖNEMLİ PROJELER

Vali Seddar Yavuz ise "Ülkemizin belirlediği hedeflere doğrudan destek verecek olan böylesi önemli bir proje kapsamında burada olmaktan mutluluk duyuyorum. Kocaeli Üniversitesi, vizyonu doğrultusunda sahip olduğu nitelikli akademik kadrosuyla, birçok alanda önemli araştırmalar ve projeleri hayata geçiriyor.

“YARINLARA DAHA GÜÇLÜ GİDECEĞİZ”

Bu projelerle hem kentimize hem de ülkemize önemli katkılar sunuyor. Bugün burada ülkemize de örnek olacak bir projenin neticesini iki güzel laboratuvarla da görüyoruz. Bu tür projelerinin artmasıyla şehrimizin ve ülkemizin yarınlara daha güçlü gideceğine inancımı bir kez daha ifade etmek istiyorum.” ifadelerini kullandı.

- Büyük Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.buyukkocaeli.com.tr/haber/9441124/kouden-onemli-atilimlar