Ellibeş: “Türkiye’nin tam bağımsızlığını istemiyorlar”

SIRA DERİNCE’DEYDİ

AK Parti Derince İlçe Başkanlığı 93.Genişletilmiş İlçe Danışma Meclisi önceki akşam Yenikent Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. AK Parti Derince İlçe Başkanı Koray Merdan ve yöneminin ev sahipliğinde gerçekleşen danışma meclisine AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr. Tahir Büyükakın, İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Özdemir, İl Gençlik Kolları Başkanı Baki Özdemir, Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün ile çok sayıda partili katıldı.


ÇOK GENİŞ KATILIM

Büyük coşku ve heyecanın yaşandığı danışma meclisinde açılış konuşmasını Koray Merdan gerçekleştirdi. Ardından İlçe Gençlik Kolları Başkanı Semih Tayyip Gülcan ve Kadın Kolları Başkanı Züleyha Uslu faaliyet sunumlarını gerçekleştirdi. Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, ilçeye yapılan yatırımları ve hizmetler hakkında bilgi verdi. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Tahir Büyükakın, özellikle gençlerin sevgi gösterisi altında konuşmasını tamamladı.

HER SALONDA AYRI BİR COŞKU

Danışma Meclisi’nde tezahüratlarla kürsüye çıkan AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş’in gündeminde ise Türkiye’nin dış politikasında elde ettiği başarılar vardı. Cuma günü (yarın) Karamürsel’de danışma meclislerini tamamlayacaklarını da hatırlatan Ellibeş, her ilçede ayrı bir coşku yaşadıklarını, bütün salonların hınca hınç dolu olduğuna dikkat çekti. Ellibeş şunları söyledi:

BÜYÜK TÜRKİYE HAYALİ

“Aslında bizim tartışmalara, polemiklere ayıracak vaktimiz yok. Bazen yeri geliyor, cevap vermek zorunda kalıyoruz ama bizim asıl amacımız BÜYÜK TÜRKİYE hayalidir. Bu konuda durmadan, yorulmadan çalışan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında dimdik duracak ve çok çalışmaya devam edeceğiz.”

TEK HEDEFİMİZ TERÖRÜ BİTİRMEK

“Biliyorsunuz ki, Türkiye’yi her cepheden baskı altına almaya çalışıyorlar. Sınırlarımızda istikrarsızlığı, terörü körüklüyorlar. Yunanistan’a asker, tank yığıyorlar. Ama Türkiye eski Türkiye değil. AK Parti dün de bugün de Güneydoğu’da tüm girişimlerini terörü bitirmek için yaptı. Bugün terörle mücadelede Cumhuriyet tarihimizde en iyi noktadayız diyebiliriz.”

SAKLANDIKLARI YERDE VURUYORUZ

“Ana muhalefet her ne kadar tezkereye hayır diyerek bu mücadeleye köstek olmaya çalışsa da, Güneydoğu’da oluşturduğumuz güvenlik hattıyla terör unsurlarını ülkemizden uzaklaştırdık ve saklandığı yerlerde onları bulup, imha ediyoruz. Biz vurdukça ABD’den ses geliyor. Biz vurdukça içerideki Avrupa’dan ses geliyor. Biz vurdukça içerdeki işbirlikçilerinden ses geliyor”


YAPTIK MI, YAPTIK

“Türkiye’nin tam bağımsızlığını istemeyenler var. Ama durmak yok, yola devam. Sadece bu kadar mı? Yıllarca işgal altında olan Karabağ geri alınırken Can Kardeşimiz, Azerbaycan’ın yanında dimdik durmadık mı, durduk. Kuzey Kıbrıs’ta yıllardır hem yerleşime hem de iskana kapalı olan, Kıbrıs’ın turizm cenneti Kapalı Maraş’ı yeniden açmadık mı, açtık.”

LİBYA VE KIBRIS

“Libya ile imzalanan deniz yetki alanlarını belirleme anlaşmasıyla Doğu Akdeniz’de kendisine dayatılan oyunları yırtıp, atmadık mı, attık. Güney Kıbrıs Rum Yönetiminin, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni yok sayan 13 parsellik haritasını yırtıp, atmadık mı, attık.”

TÜRKİYE KENDİ GÖBEĞİNİ KESİYOR

“Mavi Vatan doktirini ile Türkiye kendi kıyılarındaki doğal kaynakları aramaya ve bunların ekonomiye kazandırılmasını başlatmadı mı, başlattı. Şimdi dolarla, avroyla bütün bu yapılanları gölgelemek istiyorlar ama nafile. Türkiye büyüyor, kendi göbeğini kendi kesiyor. Bizim gençlerimiz için, çocuklarımız için ve onların geleceği için en büyük hayalimiz buydu."


"MİLLİ OLAN ÜLKEME GELMEYİN DER Mİ?

“Allah’a çok şükür şimdi bu durumdayız. Muhalefet inkar edip, milletimizi karamsarlığa sürüklemek için çırpınsa da, Türkiye’nin büyüdüğünü ve değiştiğini bütün dünya görüyor. Ve Türkiye’ye yatırım yapmak istiyorlar. Ama muhalefet, ne diyor? Gelmeyin, Türkiye güvenli değil diye bağırıyor. Milli olan; ülkesini, milletini düşünen bir muhalefet, benim ülkem güvenli değil diye bağırır mı?”

BİZ İŞİMİZE BAKACAĞIZ

“Onlar bağıra dursun, biz işimize bakacağız. Bakın, pandemi başladığından bu yana milletimizi kaderine terk etmedik.  Sağlık alanında aşıdan, tedavi ve sağlık hizmetine her hizmeti vatandaşımıza ücretsiz sunduk. Bunun yanında esnafımıza, vatandaşımıza maddi-manevi tüm desteklerimiz sürüyor.

DESTEKLERİMİZ SÜRÜYOR

“En son 240 bin TL ve altı ciro yapan esnafımıza özel vergi muafiyeti getirilmişti. Cumhurbaşkanımız şimdi 10 milyar TL tutarında ve üstelik istihdama yönelik yeni bir paket daha açıkladı. Ne diyoruz: Yeni ekonomik programımızı uygularken ihtiyaç duyulacak destek paketleriyle her kesimin yanında yer aldık ve yer almayı sürdüreceğiz. Bizim yapacak çok işimiz var. Milletimizin ferasetine güveniyoruz.”

EN ÇOK ÜYE YAPANLARA PLAKET

Divan Başkanlığını Recep Çiçek, yardımcılıklarını Rabia Kabasakal, Halime Gökdemir ve Şeyma Tuna’nın yaptığı danışma meclisinde en çok üye yapan Ana Kademe İlçe Yöneticisi Selçuk Özecik’e, Ana kademe Mahalle Başkanı Vural Yüce’ye, İlçe Gençlik Kollarındsn Senanur Akbulak ve Emre Cankurt’a, İlçe Kadın Kolları Yöneticisi Birant Çimli’ye, Yenikent Mahalle Başkanı Miraç Uğuz’a, Çenedağ Mahalle Başkanı Behiye Baytar ve Meclis Üyesi Ayşe Şiranun’a plaket verildi. Programın son bölümünde teşkilatın soruları yanıtlandı.

- Büyük Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.buyukkocaeli.com.tr/haber/8748424/ellibes-turkiyenin-tam-bagimsizligini-istemiyorlar