Fethiye Caddesi ihale tarihi belli oldu

Esnafın 1 yıldan fazla süredir sabırsızlıkla beklediği  İzmit Fethiye Caddesi yenileme projesiyle ilgili İzmit Belediyesi alt yapıyı İSU’nun yapmasını isterken, Büyükşehir Belediyesi ise alt ve üst yapının tek elden yapılması gerektiğini belirtmişti. İzmit Belediyesi geçtiğimiz haftalarda Büyükşehir’in bu önerisine uyarak projede alt ve üst yapının tek elden yapılması konusunda İSU’ya başvurdu. İSU tarafından teknik desteğin verileceği proje için İzmit Belediyesi tarafından ihaleye çıkıldı.

İHALE 24 AĞUSTOS’TA

Fethiye Caddesi ve yan yollar yeniden düzenleme yapım işi ihalesi 24 Ağustos Salı günü saat 10.00’da İzmit Belediyesi Toplantı Salonunda gerçekleştirilecek. Sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren de 5 gün içinde yer teslimi yapılarak işe başlanacak. Çalışma yer tesliminden itibaren 300 takvim günü sürecek. Projenin en erken Eylül veya Ekim ayında başlayıp, Haziran veya Temmuz 2022’de tamamlanması bekleniyor.

ÖNCE ALTYAPI YENİLENECEK

Projede ilk olarak altyapı işleri tamamlanacak. İSU’dan temin edilen raporlar doğrultusunda İzmit Belediyesi yağmursuyu hattı ile kanalizasyon hattını yenileyecek. Proje kapsamında Dar Sokak, İstiklal Caddesi, Sabri Ekmen Sokak, Tokoğlu Sokak, Kemal Öz Sokak ve Salim Efendi Sokak’ta altyapı çalışması yapılacak. Bu çalışmalar tamamlandıktan sonra da Fethiye Caddesi üzerinde asıl çalışmaya başlanacak.

- Büyük Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.buyukkocaeli.com.tr/haber/7498281/fethiye-caddesi-ihale-tarihi-belli-oldu