Cihat Aşkın, İzmit'te kulakların pasını silecek

İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100.yıl dönümünde bir haftalık kutlama etkinliklerine dün sabah başlayan İzmit Belediyesi bugün de dolu dolu programlarla İzmitlileri spora, tarihe, eğlenceye, sanata ve müziğe doyuracak. İlk günün finalini Milli İrade Meydanı’nda ünlü sanatçı Şevval Sam’ın arabalı konseriyle yapan İzmit Belediyesi bugün (salı) de birçok etkinliğe imza atacak.

KONUK EKİPLER SAHNE ALACAK

28 Haziran Kurtuluş Kupası Yelken Yarışları heyecanının süreceği ve ödül töreninin yapılacağı ikinci gün etkinliklerinde; şehir gezisi, Tarih Koridoru ve Seka Park gezileri olacak. Ardından şehir dışından gelen dünyaca ünlü konuk halk oyunları ekipleri; Ankara BB Fomget GSK, Artvin Belediyesi GSK, İstanbul Yedirenk GSK, Denizli Destan GSK kusursuz performanslarıyla büyük etki bırakacak.

DÜNYACA ÜNLÜ KEMAN VİRÜÖZÜ

Her hafta cuma günleri mesainin sona erme saatlerinde kente neşe getiren, çaldıkları marşlar ve şarkılarla heyecanla beklenen İzmit Belediye Bandosu’nun İzmit Kent Meydanı’nda mini konseriyle sürecek olan kutlama etkinlikleri ikinci günün finalinde dünyaca ünlü keman virtüözü Prof. Dr. Cihat Aşkın’ın klasik müzik dinletisi kulakların pasını silecek.

2.GÜN: İZMİT KENT MEYDANI

29 Haziran 2021 Salı: 

10.30: Yelken Yarışları
13.30: Şehir Gezisi / Tarih Koridoru / Seka Park
16.30: Yelken Yarışları Finali ve Ödül Töreni
18.00: Performans Gecesi (Ankara BB Fomget GSK, Artvin Belediyesi GSK, İstanbul Yedirenk GSK, Denizli Destan GSK) 
19.30: Bando Gösterisi
20.00: Klasik Müzik Konseri: Prof. Dr. Cihat Aşkın – Aşkın Ensemble

- Büyük Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.buyukkocaeli.com.tr/haber/7352021/cihat-askin-izmitte-kulaklarin-pasini-silecek