Sarıbay, il başkanları toplantısında konuştu

“VERDİĞİMİZ SÖZÜ TUTTUK”

CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, Ankara’da gerçekleşen il başkanları toplantısına katıldı. Hilton Garden Inn Otel’de gerçekleşen toplantıda Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, il başkanlarına referandum sonraki süreçten sonra yapılması gerekenler hakkında bilgiler verdi. Toplantıda açılış konuşmasını yapan Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, il başkanlarından İki ay boyunca referandum süresince gittikleri yerlere tekrar giderek teşekkür ziyaretlerini yapmalarını istedi, “Bu referandumda ana aktör CHP’dir ama arkasında milyonlar vardır. Başarı bu ülkenin, bütün baskılara rağmen direnen insanların başarısıdır. Bu insanları hepimiz saygıyla selamlamalıyız. Halk oylamasının yapıldığı akşam sandıklardan ıslak imzalı tutanakların geliş oranı yüzde 97.44’tür. Bizler sandıklara sıkı sıkı sahiplendik. Halkımıza verdiğimiz sözü sonuna kadar tuttuk” dedi. Toplantının basına kapalı olarak gerçekleşen kısmında il başkanları söz aldı.

TEBRİK ETTİLER

Toplantıda 5. sırada konuşan CHP Kocaeli İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, “Kocaeli’de ve tüm Türkiye’de büyük hukuksuzluklar yaşadık. Ancak yapılan tüm baskılara rağmen yılmadan mücadelemize devam ettik. Alınan yüzde 49’luk bir oy var. Bu oy sadece CHP’nin değil, özgürlüğünü, parlamenter sistemi, Cumhuriyeti sevenlerin oyudur. Bu hayır bileşenlerini bir arada tutmalıyız” dedi. Olağan kongrenin olması gerektiğini dile getiren Sarıbay, “Süreç aynı şekilde devam etmeli. Ancak adaylar en kısa sürede belirlenmelidir. Belirleme yöntemini de Genel Merkez bize belirtmeli ve en kısa sürede çalışmalar başlamalıdır” ifadelerini kullandı. Sarıbay konuşmasının sonunda hem kendi örgütüne, hem de HAYIR için emek veren herkese teşekkür etti. Sarıbay’ın konuşması salonda alkış alırken çok sayıda il başkanı, Genel Sekreter Kamil Okyay Sındır ve Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl konuşmasından dolayı Sarıbay’ı tebrik etti.

AÇILIŞA GELECEK

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, Kocaeli’nin demokrasinin kalesi olduğunu söyleyerek, “Referandum sürecinde Kocaeli örgütü iyi bir performans ortaya koydu. Bende Kocaeli’ne ayrı bir önem veriyorum. Referandum sürecince biri Gebze diğeri İzmit olmak üzere iki kere geldim. STK’larla, muhtarlarla, iş dünyasıyla bir araya geldiğimiz programlar yaptık. Umursadığım çalışmalar oldu. Bu çalışmalarımız devam edecek. Emeğin kenti olan Kocaeli’ni tekrar eski günlerinde ki gibi demokrasinin, insan haklarının kalesi haline getireceğiz” dedi. Kılıçdaroğlu, yeni il binasının açılışı için Kocaeli’ye geleceğini de söyledi. Binanın açılış programı kapsamında ilimize gelecek olan Kılıçdaroğlu aynı gün Gebze ve İzmit’te muhtarlarla da bir araya gelecek.

- Büyük Kocaeli Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.buyukkocaeli.com.tr/haber/4896968/saribay-il-baskanlari-toplantisinda-konustu