İzmit Lisesi Mezunları pilav gününde buluştu

İzmit Lisesi’nin günümüze kadar mezun olan öğrencileri ve lisenin çınarları diye anılan öğretmenler, İZLİDER’in her yıl geleneksel olarak düzenlediği  ve bu yıl 23’üncüsü yapılan pilav günü ve bahar şenliği etkinliğinde bir araya geldi. Eski bina bahçesinde İZLİDER Başkanı Haluk Cem Gökmen’in ev sahipliğinde yapılan pilav gününde İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol, Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Murat Aydoğdu, Demokrat Parti İzmit İlçe Başkanı Nuray Macit, İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Özmural, Okul Müdürü Vahit Çakmak, Art Nikomedia Derneği başkanı Akın Ülkü Sevinç ve çeşitli dönemlerde mezun olan öğrenciler katıldı.

YAZARLAR KİTAPLARINI İMZALADI

Okuldan mezun yazarlar Lale Tığ, Nilgün Sezeralp, Sevcan Tamer, Erdem Arcan ve Gülseren Delibaş kitaplarını imzaladı. Yazarlardan Mustafa Küpçü ise rahatsızlığı nedeni ile katılamadığı imza gününe imzalı kitaplarını gönderdi. 500 üyesi bulunan derneğin pilav gününde 400 kişilik pilav dağıtıldı. 

“BU LİSE KOMUTANLAR, PROFESÖRLER, ÖDÜLLÜ DOKTORLAR YETİŞTİRDİ”

Etkinlikte konuşan İZLİDER Başkanı Haluk Cem Gökmen, “Sizlere en iyi hizmeti verebilmek için çalışmaya gayret ediyoruz. Bugünlere gelmemizde emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz. Her zaman ikinci ailemiz olan İzmit Lisesinde bizlere destek oldukları için teşekkür ederim. 2017 senesinden bu güne aldığımız yönetimde elimizden geleni yaptık. Pandemi nedeniyle 2 sene pilav günü yapamadık” ifadelerini kullandı. İlerde tekrar burada olacağına inanıyoruz. Yeni okulda Atatürk köşesi ve İzmit Lisesi köşesi yoktu dernek olarak yaptık. Öğrencilerimize burslar verdik. Bu okul ordu komutanlarından ekonomi profesörlerine ve tıp camiasında çok fazla ödül almış doktorlarımıza sahip. Dünya şampiyonu karateciye sahip” dedi.

İZLİDER YÖNETİMİNE TEŞEKKÜR ETTİ

Okul Müdürü Cahit Çakmak, “İZLİDER yönetim kurulu başkanı ve üyelerine teşekkür ederim. Tarihi yüz lise arasında yer alan İzmit Lisesi 1945 yılından 2018-2019 eğitim öğretim yılına kadar bulunduğumuz yerde eğitim yaparken yeni yerine taşındı. Geçmişinde nasıl ki iyi bir yurttaş özelikleri ile donatılmış öğrenciler yetiştirmişse bundan sonra da Mustafa Kemal Atatürk’ün vizyonu ile eğitime devam edecektir” ifadelerini kullandı.

- Büyük Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.buyukkocaeli.com.tr/haber/10414323/izmit-lisesi-mezunlari-pilav-gununde-bulustu