Kocaeli'de FETÖ operasyonu! Örgütsel toplantı esnasında yakalandılar

“5 İLDE OPERASYON YAPILDI”

Kocaeli İl  Emniyet Müdürlüğüne bağlı KOM Şube Müdürlüğünce FETÖ/PDY terör örgütünün Kocaeli’de ki güncel yapılanmasının deşifre edilmesine yönelik yürütülen çalışmalar sonucu, Kocaeli merkezli İstanbul, Bursa, Ankara ve Balıkesir illerinde 19 şüpheli şahsa yönelik eş zamanlı operasyon düzenlendi. Kocaeli’de düzenlenen operasyonda 6 şüpheli örgütsel toplantı esnasında suçüstü olmak üzere toplam 19 şüpheli yakalandı.

“FETÖYE AİT KİTAPLAR VE KASETLER, AMERİKAN DOLARI, SAHTE PASAPORT”

Şüphelilerin ikametlerinde, iş yerlerinde ve araçlarında yapılan aramalarda toplamda; 29 bin 126 Amerikan Doları, 3 bin 800 Euro, 250 gram külçe altın,12 kilo külçe gümüş, 2 adet silahlı helikopter mühimmatı, F Serisi 2 Amerikan Doları, A Serisi 1 Amerikan Doları, B serisi 1 Amerikan Doları, L serisi 1 Amerikan Doları, sahte olduğu değerlendirilen 2 adet pasaport,  başka şahıslara ait kimlik fotokopileri ve fotoğraflar, terör örgütü liderine ait kitap ve kasetler ile birlikte şüphelilere ait çok sayıda dijital materyaller ele geçirildi.

“16 ŞÜPHELİ ADLİ KONTROLLE SERBEST”

Operasyon kapsamında gözaltına alınan şüpheliler sevk edildikleri Kocaeli Adliyesinde çıkarıldıkları mahkemece 16 şüpheli adli kontrol tedbiri ve yurt dışı yasağı ile serbest bırakılırken, 3 şahıs tutuklandı.

- Büyük Kocaeli Gazetesi, Asayiş bölümünde yayınlandı
https://www.buyukkocaeli.com.tr/haber/10407060/kocaelide-feto-operasyonu-orgutsel-toplanti-esnasinda-yakalandilar