Güney, Fethiye’de son durumu inceledi

AK Parti  İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, Fethiye Caddesi’nde yaşanan sıkıntılarla ilgili en son yaptığı açıklamada, “Fethiye Caddesi’nde 759 gün oldu, söz verilen çalışma hala bitmedi” demişti. Bu açıklamanın ardından 100 gün daha geçti. Güney, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in, ‘-Altyapıyı da, üstyapıyı da ben yaparım. Fethiye Caddesi benim işim’ dediği günden bu yana 2 yıl 120 günü geride bıraktıklarını, Hürriyet’in nereyse görev süresinin sonuna geldiklerini belirterek şunları söyledi:

BAZI SOKAKLAR PLANDAN ÇIKARILMIŞ

“Bu işi yakın takipçisi olmamızdan bölge esnafımız çok mutlu. Biz açıklama yaptıkça İzmit Belediyesi hızlanıyor deniyor. Görevimiz halkımızın yanında olmak. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı fırsat bilerek bölgede önceki gün inceleme yaptık. Esnaf esnaf dolaştık. Son durum hakkında esnafımızın ne düşündüğünü dinledik. İzmit Belediyesi, işin süresini kısaltmak için 8 ara sokağı yapmaktan vazgeçmiş. Buna rağmen ‘-Avrupa’dan taş getirip, üstyapı çalışmalarına başladık, sona geliyoruz’ diye açıklama yapıldı.”

HIZLICA ÇÖZÜLSÜN

“Ancak işler hala tam anlamıyla rayına girmemiş, taşlar yerine oturmamış. Eksikler, sıkıntılar devam ediyor. Özellikle pandemi döneminde boş tartışmalarla zaman kaybedildi. Pandemi bitti, esnaf Ramazan Bayramı’na girdi ama cadde çamur, toz içindeydi. Sorumluların şovu bir kenara bırakıp, bu sorunları hızlıca çözmesini bekliyoruz.”

- Büyük Kocaeli Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.buyukkocaeli.com.tr/haber/10367104/guney-fethiyede-son-durumu-inceledi