Ellibeş, Kılıçdaroğlu algı operasyonu peşinde

ALGI OPERASYONU YARATIYOR

Derince Belediyesi, 20 Mayıs tarihinde özel bir organizasyon tarafından 60 Evler sahilinde yapılacak olan Aynur Doğan konserini iptal etti. Konserin iptal edilmesi haberi tüm muhalif basında haber oldu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, konserin iptal olmasından sonra kendi sosyal medya hesabından “AKP belediyesinde Kürtçe yasak” paylaşımını yaptı. Bu paylaşıma, AK parti Kocaeli İl başkanı Mehmet Ellibeş tepki gösterdi. Ellibeş, “Derince Belediyesi tarafından iptal edilen bir konser üzerinden AK Parti’yi Kürt kardeşlerimizle karşı karşıya getirme çabası beyhudedir. Kılıçdaroğlu, algı operasyonu yaratıyor” dedi.

“DEVRİM NİTELİĞİNDE KARARLAR ALDIK”

Ellibeş sözlerini şöyle sürdürdü, “Türkiye’de etnik köken ayrımcılığı yaparak terör üreten, yıllarca Doğu bölgelerindeki insanlarımıza acı ve gözyaşını layık gören anlayışa karşı AK Parti, ülkemizde devrim niteliğindeki kararlara imza atarak Kürtçe Kurslar, Kürt enstitüleri, Kürtçe Edebiyat Fakülteleri kurulmasını sağlamıştır. TRT’de Kürtçe yayın, Yargıda Kürtçe savunma hakkı, okullarda seçmeli Kürtçe dersler bu devrimlerden sadece birkaçıdır.

“85 MİLYON İNSANIMIZ KARDEŞTİR”

Türkiye Cumhuriyeti Devleti 786 bin kilometre karesi ve 85 milyon insanıyla kardeştir, birdir, beraberdir. Biz 85 milyon insanımızla Türk, Kürt, Alevi, Sünni kardeşiz. CHP’nin, AK Parti’ye sürekli olarak aslı olmayan iddialarla saldırmak yerine Türkiye Cumhuriyeti Devletine katil diyen Canan Kaftancıoğlu’nu, terörist başı Öcalan’ın posteri önünde şarkı söyleyen Aynur Doğan’ı sahiplenmesinin kuruluş ilkeleriyle ne kadar bağdaştığını sorgulaması gerekir” ifadelerini kullandı.

- Büyük Kocaeli Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.buyukkocaeli.com.tr/haber/10273045/ellibes-kilicdaroglu-algi-operasyonu-pesinde