Kocaeli Kısa Film Festivali’ne büyük ilgi

Türkiye’de kısa film alanındaki önemli mecraların başında gelen, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkısı ile hazırlanan kısa film festivaline  Kocaeli ev sahipliği yapacak. 2022 Ekim ayında Kocaeli’nde ilki düzenlenecek olan festivalin kısa film yarışması büyük ilgi görüyor. En iyi filmin 15.000 TL ile ödüllendirileceği yarışmaya bir hafta içerisinde 300’den fazla kısa film başvurusu alındı.

SON GÜN 10 AĞUSTOS

Başvuruda bulunmak isteyen film sahiplerinin en geç 10 Ağustos 2022 tarihine kadar dosyalarını http://kocaelifilmfestivali.com adresine iletmiş olmaları gerekiyor. Başvuru koşullarıyla ilgili detaylı bilgiye https://kocaelifilmfestivali.com adresinden ulaşılabiliyor.

JÜRİDE ÖNEMLİ İSİMLER

“İyi ki varsın Eren” filminin yönetmeni Özer Feyzioğlu’nun ana jüri başkanlığını yaptığı festivalin, jüri üyeleri ise şöyle: Hüseyin Avni Danyal, Nedim Saban, Can Sipahi, Ümmü Burhan, Nilgün Öneş, Bedir Acar, Barış Sarhan, Kadri Beran Taşkın, Raşit Ağzıkara, Nurullah Tuncer, Benal Tairi ve Doç. Dr. Mehmet Arslantepe gibi önemli isimlerden oluşuyor.

- Büyük Kocaeli Gazetesi, Kültür-Sanat bölümünde yayınlandı
https://www.buyukkocaeli.com.tr/haber/10186576/kocaeli-kisa-film-festivaline-buyuk-ilgi