Başkan Çiler'den 23 Nisan mesajı

Çiler ; "Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK önderliğinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin açılışının, egemenliğimizin ilanının 102. yılına ve Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na bir kez daha ulaşmanın sevincini ve coşkusunu yaşıyoruz.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'mizin kuruluş yıldönümü olan bugünde, dünya çocuklarına bayram hediye eden ilk ve tek ülke olmamız; Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarımıza güveninin ve sevgisinin en güzel göstergesidir. Farklı kültürlerden çocuklarımızı birlik, beraberlik, kardeşlik ve sevgi duygularıyla birleştiren 23 Nisan’ın, 1921 tarihinde Milli Bayram olarak kutlanmasına karar verilmiş; Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN bu günü tüm dünya çocuklarına armağan etmesiyle 23 Nisan ilk defa 1929 yılında Çocuk Bayramı olarak kutlanmış, 1979 yılında ilk olarak 6 ülkenin katılmasıyla uluslararası boyuta taşınmıştır.

Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın, Cumhuriyet’imizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, zorluklar içerisinde mucizeler yaratan kahramanlarımızı örnek alarak; görev ve sorumluluklarının bilinciyle, kalpleri vatan ve millet sevgisiyle dolu insanlar olarak yetişmesi en büyük dileğimizdir.  

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda; sayısız başarılarla bizlere bu vatanı emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm kahramanlarımızı rahmet ve saygıyla anar, bütün çocuklarımızın bayramını yürekten kutlarım.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi; "Türk milletinin geleceği, bugünkü çocuklarının doğru görüşü ve yorulmak bilmeyen çalışma azmi ile büyük ve parlak olacaktır."

- Büyük Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.buyukkocaeli.com.tr/haber/10045778/baskan-cilerden-23-nisan-mesaji