AK Parti'de Yasemin Özdemir seçilmiş başkan

AK Parti İl Kadın Kolları Kongresi, Uluslararası Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Önceki dönem başkanı Serpil Yılmaz’ın yerine atanan Yasemin Özdemir, kongrede seçilmiş başkan oldu

Büyütmek için resme tıklayın

AK Parti İl Kadın Kolları 6’ncı Olağan Kongresi, Uluslararası Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. AK Parti İl Kadın Kolları önceki dönem Başkanı Serpil Yılmaz’ın yerine geçtiğimiz Temmuz ayında atanan Yasemin Özdemir kongrede tek adaydı. 600 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede 50 yönetim kurulu üyesi belirlendi.

DİVAN BELİRLENDİ

Pandemi süreci nedeniyle sosyal mesafe ve hijyen kurallarına riayet edilen kongrenin divan başkanlığını AK Parti MKYK Üyesi Yasemin Batur üstlenirken, divan üyeliklerini ise Aydan Yılmaz, Saime Yelken, Gülay Artut, Şenay Önder gerçekleştirdi. Kongre İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başladı.

GENİŞ KATILIM

Kongreye AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Özdemir’in yanı sıra AK Parti İl Başkanı MehmetEllibeş, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Serpil Kavlak, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, MKYK Yedek Üyesi Davut Çoşkun Şiviloğlu, İstanbul Milletvekili Mihrimah Belma Satır, AK Parti  Kocaeli Milletvekilleri Emine Zeybek, Radiye Sezer Katırcıoğlu, İlyas Şeker, Sami Çakır, Mehmet Akif Yılmaz, AK Parti İl Gençlik Kollları Başkanı Baki Özdemir, Önceki Dönem Kadın Kolu Başkanları Serpil Yılmaz, Oya Tuncer , 12 ilçe belediye başkanı, MHP Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Kantar ve parti delegeleri katıldı. Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı yapan  İzmit Belediye Başkan Adayı Sibel Gönül’ün ise kongreye katılmaması dikkat çekti.

ERDOĞAN’DAN MESAJ

Kocaeli İl Kadınları kongresine videolu mesaj yollayan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “AK Parti kuruluğu günden beri milletmizin tamamını kucaklamış bir partidir. AK Partinin öncü neferleri hep kadınlarımız olmuştur. Kadınlar sayesinde 19 yıldı iktidarımızı koruyoruz. Ev ev gezen insanları ikna etmeye çalışan sizlersiniz Kale içerden fethedilir. Sizler kadınlarını ikna ettiğiniz onlar beylerini ikna etmeyi bilir. 15 Temmuz gecesi darbecilerin karşısına aslanlar gibi dikelen kadınlarımıza şükranlarımı sunuyorum.

“KİRLİ GİRİŞİMLER DÜŞECEK”

Türkiye’de kadına gerçek değerini veren siyasi hareket AK Parti’dir. Üstelik bu mücadeleyi değerlerimizi küçümseyen bir güruha karşı başardık. Siyasette kadınları gücü ve temsili arttıkça bu tür kirli girişimler düşecektir. Bugün kadınlarımız meclisten iş hayatına kadar eskisi ile mukayese edilmeyecek kadar etkinlerdir. AK Parti ülkemizin kadınları meselelerinin çözümü için gayret gösterdikçe kadınlarımız AK Partiyi desteklediler” ifadelerini kullandı.


“HEDEFİMİZ 155 BİN SEÇMEN”

Yasemin Özdemir kongrede yaptığı konuşmada, “Her günümüz en az bugünkü kadar bahtiyar olsun. 19 yıldır devam eden bu destanın isimli, isimsiz kadın kahramanları... AK Parti, samimi insanların davasıdır. AK Kadınlar bu davayı, nakış nakış işleyip sonlandıracak ve liderlerini önderliğinde siyaset yapmaya devam edecektir. Her geçen ailemizi büyütmeye çalışıyoruz. Kocaeli’deki 673 bin kadın seçmenden 143 bini partimize üye. Bu sene sonu hedefimiz ise 155 bin kadın seçmen.

ERDOĞAN YANIMIZDA

2023,2053 ve 2071 hedeflerine Kocaeli’nin AK Kadınları olarak bizler bıkmadan, usanmadan koşacağız. 2023 yılı bizlere, 2053 yılı evlatlarımıza, 2071 yılı ise torunlarımıza emanettir. AK Kadınlar, 15 Temmuz’da tankların karşısında duranların, HDP İl Binasının önünde evlatlarını bekleyenlerin yanındadır. Bu davanın bir parçası olmaktan ne kadar mutlu olduğumu kelimelerle anlatamam. Adam gibi adam dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan bizim yanımızda. AK Kadınlar olarak Erdoğan’ın yolunda yürümeye söz veriyoruz” dedi.

“HAMURUMUZU ANNELER HAZIRLAR”

Özdemir’in arından kürsüye çıkan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın insanın gelişiminde annelerin rolüne dikkat çekti. Büyükakın, “Aslında sizler bu ulu çınarın köklerisiniz. Bu teşkilat bir bina ise siz bu binanın temel taşısınız. Bugüne kadar kişiliğimin gelişmesinde babamın daha etkili olduğunu düşünüyordum. Son birkaç yıldır farkettiğim bir şey var ki bizim hamurumuzu annelerimiz hazırlamış. Binlerce yıllık medeniyetimize dair ne varsa annelerimiz hamurumuzu hazırlamış. Erkeğin adam olmasını istiyorsanız, kadınları kadın yapın. Büyükşehir Belediyesi olarak yaptığımız bütün projelerde kadınlarımızın toplum içerisindeki rollerini nasıl kuvvetlendiririz diye düşünüyoruz” dedi.

“GÜZELLİĞİ ALKIŞLAMAK LAZIM”

Büyükakın’ın ardından sözü alan AK Parti Kocaeli Milletvekili Sami Çakır, “Salonun şu güzelliğini oluşturan değerli hanım efendiler sizleri selamlıyorum. Bugün bir güzellikten bahsediyoruz. Bu hanım efendilerin bir arada yarına yaptıkları hazırlık güzellik. Bu güzelliği alkışlamak lazım. 6’ncı Olağan Kongremiz hayırlı olsun. Bugün burada verdiğiniz mesaj 2023 yılı hedeflerine omuz verdiğinizin işareti. Bunun için sizleri kutluyorum. Kadın annedir. Kadın yoldaşımızdır, arkadaşımızdır. Kongremiz hayırlı uğurlu olsun” dedi.

“YOLA DEVAM ETME AZMİ”

Kongrede konuşan AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, “Kongreler bizler için güçlü bir motivasyonla yolumuza devam etme azmidir. Siyasette yoluma AK Parti Kocaeli kadın kollarında başladım. Bu dava sizlerin, imanlı kadınlarımızın sayesinde ayaktadır. 5 buçuk milyon üyemizle kadın kollarımız dünyada eşi benzeri olmayan bir noktadadır” diye konuştu.

“AK KADINLAR ÖRNEKTİR”

Kongrede söz alan AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, “Her siyasi hareketin başarısı liderinin kararlılığı ve milleti ile kurduğu gönül köprüsüyle bağlantılıdır. Biz ne kadar şükretsek azdır. Böyle bir siyasi hareketin içerisinde olmak her faniye nasip olmaz. Kocaeli teşkilatları olarak kurulduğumuz ilk günden beri Türkiye’de örnek gösterilen teşkilatız. Bunda AK Kadınların katkısı da fazladır. 2 yıla yakındır il başkanıyım. AK Kadınlarımızın çalışması örnektir.

“MUHALEFET YALAN SÖYLÜYOR”

Her seçim AK Parti için virajdır ama 2023 gerçekten önemli. 2023 seçimlerine bugünden hazırlanacağız. Muhalefetin yaptığı yalan, dolan iftiradır. Doğrusunu söylüyorsunuz yine yalan söylüyorsunuz. Ülke ile ilgili hedefleri yok, hayalleri yok. Bu genelde de böyle, yerelde de böyle. Bu ülkede kimse açlıktan ölmez ama ufukları yok. Uzaya gideceğimize inanmıyorlar, inanmak istemiyorlar.

İŞTE ÖZDEMİR’İN YÖNETİMİ

Yasemin Özdemir, Arzu Arslan, Arzu Terzi, Asuman Akaray, Aydan Yılmaz, Aylin Çalışkan, Ayşe(Mehtap)Uzun, Ayşe Beyza Kabak, Ayşe Nur Ak, Ayşe Nur Efe, Ayşegül Turan, Ayşenur Türegün, Belgin Ergen, Birgül Tokmak, Canan Mollaoğlu, Derya Tunçel, Ecenur Sevilen Şengöz, Elif Keskin, Elif Tarakçı Uzan, Emine Toptimur, Esma Erengül, Fatma Akkoç, Fatma Ceylan Albayrak, Fatma Güngör, Fatma Kahraman Gudil, Feride Ay, Gülnur Bayram, Gülyaşar Uçar, Hafize Karatekin, Halime Çakmak, İpar Katre, Mefharet (Hatice)Serim, Melike Zortaş, Menşure Yılmaz, Necla Timur, Nilüfer Değer, Nurgüş Kaveci, Remziye Parlak, Safinaz Gülçebi, Selda Çiftçi, Sibel Erdem, Şafak Durak, Şevval Oruç, Şirvan Kula Acar, Ülkü Hor, Yasemin Başar, Yasemin Kulaç Erdin, Yasemin Orman, Zarife Hatice Akdoğan, Zehra Aynacı.

BÜYÜK KONGRE DELEGELERİ

Yasemin Özdemir, Azize Sibel Gönül, Oya Tuncel, Serpil Yılmaz, Elif Başyiğit, Şengül Karagöz, Vasfiye Aydın, Fatmanur Yeşildal, Betül Yazıcı, Göznur Bayram, Canan Mollaoğlu, Buket Tatoğlu, Hacer Banu Çürüksulu, Hülya Kodek, Gülsüm Ekin, Emine Özdemir, Emel Kasapoğlu, Dilek Karakuş, Pınar Yolcu, Saime Yelken, Mevlüde Şahin, Pınar Atabay, Elif Durmuş, Mine Demirkıyık, Züleyha Uslu, Gülay Artut, Seyhan Dönmez, Şenay Önder, Selma Gülenç, Nilgün Gürcan.

12 Şub 2021 - 16:35 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Büyük Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Büyük Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Büyük Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Büyük Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.