Vali Güzeloğlu muhtarlarla buluştu

Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Kartepe ilçesi muhtarlarıyla buluştu

4.jpg
3.jpg
Haber albümü için resme tıklayın

Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nun ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, il ve ilçe kurum müdürleri ve ilçe muhtarlarının katılımlarıyla tüm ilçelerde düzenli olarak gerçekleştirdiği muhtarlar toplantısının 20.’si, Kartepe ilçesi muhtarları ile Akçakoca Toplantı salonunda gerçekleştirildi.

SİNEVİZYON GÖSTERİMİ

Vali Güzeloğlu’nun başkanlığında gerçekleştirilen Kartepe ilçesi muhtarlar toplantısına; Vali Yardımcısı Abdullah Etil, Kartepe Kaymakamı Ayhan Durmuş, İl Jandarma Komutanı Albay Mehmet Karadeniz, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Yavuz Sağdıç, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanı Lütfi Efil, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, il ve ilçe kurum müdürleri, Kartepe Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Türker ve ilçedeki muhtarlar katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, 15 Temmuz şehitlerinin anısına hazırlanan sinevizyon gösterimi gerçekleşti.

BİR ÖLEN BİN DOĞAN

Vali Hasan Basri Güzeloğlu yaptığı konuşmasında şunları söyledi:

“Sevgili muhtarlarımızla 20. buluşmamız, Kartepe’mize ilimiz ve ülkemize hayırlı sonuçlar getirmesini diliyor, hepinize hoş geldiniz diyorum. Bilinmeli ki bir büyük millet ve devlet olarak; geleceğe doğru kutlu yürüyüşümüz, iç ve dış bütün hainlerin, işbirlikçilerin emellerine ve gayretlerine rağmen; asla engellenmeyecek ve hiç kimse muvaffak olamayacaktır. İnancımız, kararlılığımızla bu büyük yürüyüşümüze devam edeceğiz. Şüphesiz ki kahraman doğan bu millet, kahramanca yaşayarak, asla özgürlüğünden, bağımsızlığından, bayrağından ve ezanından hiçbir şekilde geri durmayacaktır. Bir ölen bin doğan gazi bir milletin fertleriyiz.

SUİKASTİ LANELİYORUZ

Son günlerde yaşadığımız bu büyük yürüyüşümüzü engellemek, Türkiye’nin sonsuzluğa akışının önünde durmak ve bu noktada ihanet planlarını ortaya koymak isteyen herkes, bunu artık çok net bilmelidir. Dün akşam Ankara’da gerçekleşen hedefi Türkiye ve Rusya dostu olan ve Rusya Federasyonu’nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’a yapılan suikastı da şiddetle lanetliyor ve kınıyoruz.

DERİNDEN ÜZDÜ

Türkiye Cumhuriyeti’nin dostluk ilişkilerinde ve işbirliği temelinde geliştirdiği bu süreci baltalamayı amaçlayan ihanet şebekelerinin bu suikastı şüphesiz bizleri derinden üzmüştür. Başta ailesine, Rusya Federasyonuna ve bu bağlamda diplomatik tüm misyona başsağlığı diliyoruz. En kısa zamanda öldürülen katilin tüm ilişkileri ve işbirlikçileri de ortaya çıkartılacak ve bu olay Türkiye-Rusya dostluğuna asla hedefledikleri gibi gölge düşürmeyecek, Türkiye dostlarıyla güçlü bir geleceğe kararlı ve emin adımlarla inançla yürüyecektir.

EN FAZLA YARDIM YAPAN BİRİNCİ ÜLKE

Bizler bir büyük medeniyetin, bir büyük geçmişin temsilcileri ve bu milletin fertleriyiz. Bugün Türkiye Cumhuriyeti bölgesel ve küresel ölçekte dünyanın bütün sorun ve şüphesiz yaşanılan sıkıntı konularında belirleyen ve etkileyen ve bu bağlamda çözüm aktörlerinden biri olan güçlü bir devlettir. Dünyanın en fazla mazlum, mağdur, zorda ve darda olan insanlığa yardım yapan birinci ülkesidir. Bugün 3 milyonu aşkın vatansız, çaresiz insana ev sahipliği yapan Türkiye, insani dramların yaşandığı, acı olaylarının yaşandığı bir dönemde; devlet ve millet olarak bu acılar karşısında elini uzatan, insanlık değerlerini yaşatan büyük bir milletiz.

BÜYÜK BİR MİLLETİZ

Çocukların, kadınların feryatlarına duyarsız kalan, batının ve bir çok çevrenin duymazdan geldiği bu acılar içerisinde, Kocaeli’miz dâhil bu ülkenin her bir köşesinde kumbarasından, oyun parasından, oyuncak parasından, sandıktaki kefen parasına kadar hepsini bu anlamda, bu darda ve zorda kalan insanlara gönlüyle yardım eden, devletiyle ve milletiyle bunları kucaklayarak, insanlığı yaşatan, imanı, İslami ve insani değerleri yaşatan büyük bir milletiz.

İNSANLIĞI TEMSİL EDEN DEVLETİZ

Bugün çözüm üretmesi gereken uluslararası tüm kurum ve kuruluşların etkisiz kaldığı ve bu noktada çaresiz kaldığı bir dönemde; bizler bu sorumlulukla, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu liderlik ve vizyonla, bu mesele de de tarihin çok büyük bir şekilde net olarak açıkça yazdığı ve yazacağı bir perspektifte insanlığı temsil eden bir millet ve devlet konumundayız.

KOCAELİ, BELİRLEYEN ÜRETEN VE YÖNLENDİREN BİR BÜYÜKŞEHİR’DİR

Bugün Türkiye’nin imalat ve üretim sanayi ve stratejik bütün sektörlerinde Kocaeli, belirleyen üreten ve yönlendiren bir Büyükşehir’dir. Uluslararası anlamda Türkiye’nin dışa açılan bağlantı ve ihracat ve ithalatta belirleyen çok önemli üretim merkezi konumundadır. Bir bütün olarak Kocaeli’nin derinlik ve zenginliğinin özellikle 21. yüzyıl ve bilge ekonomisi temelli perspektifte dönüşümün gerçekleşeceği, bilge ekonomisine geçiş perspektifinde katma değeri yüksek ürün ve bunu sağlayacak bir insan gücü yetiştirilmesinin model kenti olma iddiasındayız.

SEKTÖREL BAŞLIKLARI ELE ALIYORUZ

12 ilçemizin ekonomisinin karşılaştırılmasında, üstünlük perspektifinde bütün ilçelerimizin öne çıkartılması konularını biz bütün sektörel başlıkları altında aylık değerlendirme toplantılarımızda hep ele alıyoruz. Bunu sağlamakta şüphesiz planlı, akılcı uygulanabilir ve benimsenmiş bir hedefler zincirine bağlıdır. Bunu ortaya koyduğunuzda, yönetim anlayışınızın merkezini insan boyutunda oluşturduğunuzda Kocaeli’de yaşadığımız gibi, ilçe bazında sizlerin yaşadığı gibi hedefler yakınlaşmaya, sonuçlar alınmaya başlanır.

MUHTARDAN BAŞLAYARAK…

Kartepe ilçemizin TEOG sınav okul performansında birinciliğini Karatepe Mahallemizdeki okulumuzun elde ettiği gibi. Başarıyı merkezde, belli bir perspektifte değil, bütün bir alana yayılmış herkesi kucaklayan herkesin değer olduğunu amaçlayan ve herkesin çaba ve katkısının meselenin içine katan bir öğretim modellemesidir. Mahalle muhtarından başlayarak, meselenin herkes tarafından katkısının ancak alınarak ve çabasıyla paylaşılarak sonuca ulaşılacağı bilincinin yaygınlaştırılmasıdır.

KARARI, GELİŞMEYİ VE DÖNÜŞÜ KAYDEDECEKSİNİZ

Siz muhtarlarımız; mahalleleriniz bazında, sizi elçi kılan ve size güvenen vatandaşların taleplerini ileten ve ondan sonraki gelişmeyi izleyen bir çok sorumluluğunuz perspektifinde inisiyatif alarak, kamunun karar ve yönetim adına en önemli ve etkin bir birimi haline gelme anlayışla meseleye yaklaşmalısınız. Onun için bugün sadece Kocaeli’de değil, görev yaptığımız bütün illerde, bütün kurumlara, mahalle muhtarlarımızı gelişmenin, kararın, planın paydaşı olarak göreceksiniz dedik. Alınan kararı, sağlanan gelişmeyi ve dönüşünü de alıp kaydedeceksiniz. Birlik ve beraberliğimizi koruyarak, güçlü bir Kocaeli’den güçlü bir Kartepe’ye her zamankinden daha çok ihtiyacımız olduğunu belirtiyorum. Toplantının hayırlı geçmesini diliyorum.”

Vali Güzeloğlu, katılımcılara katılımlarından dolayı teşekkür etti.

PROJE SUNUMU YAPILDI

Kartepe Kaymakamı Ayhan Durmuş ve Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez tarafından Kartepe ilçesinde yapımı devam eden yatırımlar ile projelerin sunumunun ardından, Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu, muhtarlarımızın sorun ve taleplerini dinleyerek, gereğinin yapılması ve takip edilmesi hususunda orada hazır bulunan kurum müdürlerini talimatlandırdı.

20 Ara 2016 - 17:48 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Büyük Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Büyük Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Büyük Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Büyük Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.