1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Yasin Özlü projelerini anlattı
Yasin Özlü projelerini anlattı

Yasin Özlü projelerini anlattı

Cumhur İttifakı Başiskele Belediye Başkan adayı Yasin Özlü, 31 Mart’ta gerçekleştirilecek yerel seçimlere yönelik hazırladığı seçim beyannamesini kamuoyuna sundu

A+A-

Cumhur İttifakı Başiskele Belediye Başkan adayı Yasin Özlü, 31 Mart’ta gerçekleştirilecek olan yerel seçimlere yönelik hazırladığı seçim beyannamesini açıkladı. Kullar Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tahir Büyükakın, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, AK Parti Başiskele İlçe Başkanı Mustafa Koral, MHP Başiskele İlçe Başkanı Serkan Günaydın, Çevre ve Orman eski Bakanı Osman Pepe, AK Parti eski İl Başkanları Mahmut Civelek ile Şemsettin Ceyhan, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi. Kentimizin en genç belediye başkan adayı olan Özlü, Başiskele’yi zirveye taşımak için hazırladığı projeleri vatandaşın beğenisine sundu.

 

whatsapp-image-2019-03-02-at-20.28.42.jpeg

YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından kürsüye çıkan AK Parti Başiskele İlçe Başkanı Mustafa Koral, “İlçemizi güzel yarınlara taşıyacağız. Kurucu İlçe Başkanım Hüseyin Ayaz, Başiskele’yi her zaman zirveye taşımıştır. 1 Nisan’dan itibaren Yasin Özlü kardeşimizle de yolumuza devam edeceğiz. Bizim gücümüzü milletten alıyoruz. Varsın zillet ittifakı kısır pazarlıklar yapmaya devam etsin. Biz gücümüzü Allah’tan ve halktan alıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

whatsapp-image-2019-03-02-at-20.28.38.jpeg

10 YIL ÖNCE ÇOK HEYECANLIYDIM

Koral’ın ardından kürsüye çıkan Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, “Bundan 10 yıl önce Bahçecik Kültür Merkezi’nde kürsüye çıktığımda o kadar heyecanlıydım ki ne söyleyeceğimi bilmiyordum. Tek bildiğim çok çalışmam gerektiğiydi. Başiskele halkıyla 10 yıl boyunca birbirimize kenetlendik, birbirimizi sevdik ve birbirimizi incitmedik. Bu süre zarfında 13 binin üzerinde komşumuzun kapısını çaldık. Bu süre zarfında her cadde ve sokakta Başiskele halkının evlerinin içinde biz vardık” diye belirtti.

 

whatsapp-image-2019-03-02-at-20.28.39-(1).jpeg

YASİN İLE BERABER ÇALIŞACAĞIZ

Konuşmasının devamında Ayaz, “Halkımızla birlikte birbirimize gönlümüzü açtık. Bunları tek başına Hüseyin Ayaz olarak yapmadık. Şimdi bize ne oluyor benden daha kralcı kesilip konuşanlar çıkıyor piyasaya. Kim ne hesaplar yaparsa yapsın Mahşer Günü’nde biz alnımız açık olsun diye çalıştık ve bunun karşılığını Başiskele halkından aldık. Buraya vallahi isteyerek geldim. İnanıyorum ki Yasin kardeşim daha da istekli çalışacak. 31 Mart akşamı zaferi kucaklayacağız. Yasin ile beraber çalışacağız” diye konuştu.

 

 

whatsapp-image-2019-03-02-at-20.28.39.jpeg

TAKIM OYUNU OYNAMAK İSTİYORUM

Ayaz’ın ardından kürsüye çıkan Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tahir Büyükakın, “Ayaz’ın konuşması dava duruşudur. 31 Mart akşamına kadar çalışmanızı istiyorum. Biz bütün bu beyannameyi beraber hazırladık. Bütün ilçelerimizde aynı şeyi yaptık. Adaylarımızın beyan ettiği projeler benim de teminatım olan projeler. Ben takım oyunu oynamak istiyorum. Benim takım oyunundan mahrum etmeyin. Yasin kardeşimi bana güçlü bir şekilde gönderin” ifadelerini kullandı.

 

whatsapp-image-2019-03-02-at-20.28.49.jpeg

ERDOĞAN VE BAHÇELİ’NİN BOYNUNU BÜKMEYİN

Büyükakın’ın ardından kürsüye çıkan MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, “Cumhur İttifakı kendiliğinden kurulmuş bir ittifak değil. Cumhur İttifakı 15 Temmuz gecesinde vatandaşın kurduğu bir ittifak. Bir ruh var bu ittifakta. Ben kalbimde bu ruhu hissediyorum. Bu ittifak ‘2023 Lider Ülke’ye giden yolda 13-0’larla devam edecek. Büyük fotoğrafa bakmayı bilenler gerçeği görenlerdir. Liderlerimin ne yapmak istediğini biliyorum. Belediyenin beka ile alakası yokmuş gibi gözükse de var. ben liderimin boynumu bükmem. Sizde Recep Tayyip Erdoğan’ın boynunu bükmeyin. Gelin Başiskele’de seçimi yüzde 75’le alalım” diye belirtti.

 

whatsapp-image-2019-03-02-at-20.28.48.jpeg

BURAYA GELİP KONUŞMASI YİĞİTLİKTİR

Ünlü’nün ardından kürsüye çıkan Çevre ve Orman eski Bakanı Osman Pepe, “Hüseyin Ayaz’ın Ali Cenablığına parmak basmak istiyorum. Buraya gelip konuşması bir yiğitliktir. Makamlar ve mevkiler gelip geçicidir. Hüseyin Bey’den sonra Yasin kardeşimiz başkan olacak. Kendisini gençlik kollarından tanıyoruz. Ben sizin abiniz, kardeşiniz, yaşıtı olarak; siz siz olun Allah’ın verdiği menfaati vatandaşlar için kullanın. Yasin kardeşimize destek verecek olan teşkilatlarımıza da kolaylıklar diliyorum. Tahir kardeşim Büyükşehirde güzel işler yapacak. Tahir Bey için oy isterken vicdanım rahat. Ben Zeki Aygün’le alakalı da böyle konuştum. 40 senedir tanıdığım biridir. Yasin kardeşimizi epeydir tanıyan birisi olarak Hüseyin Bey’in hizmetlerinin üstüne hizmet koyacak ve kendisinden önce hizmet edenleri de unutmayacak” ifadelerini kullandı.

 

 

whatsapp-image-2019-03-02-at-20.28.40.jpeg

YASİN KARDEŞİMİZİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Pepe’nin ardından kürsüye çıkan AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, “Başiskele’nin her zamanki gibi maşallahı var. Bu kalabalık 31 Mart’ın müjdecisi. Seçim sandıkta kazanılır. 15 yıldır hizmet veren Hüseyin Başkanımıza teşekkür ediyorum. Yasin kardeşimiz sizlere en güzel şekilde hizmetlerini sunacak. Biz MHP’yle güzel bir yol yürüyoruz. Biz MHP’yle yol yürüyoruz ve bundan gurur duyuyoruz. Diğer ittifak yaptığı ittifakı halka açıklamaktan bile aciz. Ben inanıyorum ki Cumhur İttifakına destek artarak devam edecek. Bizler Yasin kardeşimizin hep yanındayız. Sizlere verdiği sözleri tutacağına inanıyoruz ama onun takipçisi olacağız” şeklinde konuştu.

 

whatsapp-image-2019-03-02-at-20.28.43.jpeg

MEMLEKET İÇİN YAŞIYORUZ

Eryarsoy’un ardından kürsüye çıkan ve beyannamesini açıklayan Cumhur İttifakı Başiskele Belediye Başkan adayı Yasin Özlü, “Büyük hayallerimiz var. Ne vaat ediyorsak, beyannamemizde neyi yazıyorsak… Hepsi rasyoneldir, hepsinin kaynağı ve karşılığı vardır. Biz, göz kamaştıran bir Başiskele hayal ediyoruz. Millet için, memleket için yaşıyoruz. Başiskele'nin hizmetkârı olmak için yola çıktım. Kıymetli hemşerilerim biliniz ki, özümüz de, sözümüz de, gönlümüz de Başiskele'dir. Gönül Belediyeciliği düsturuyla, ne yapıyorsak gönülden yapacağız. Yaptığımız her işe; bir nezaket, bir zarafet, bir estetik katacağız. Yatay şehircilik, sağlıklı çevre, insan merkezli siyaset olmazsa olmazımızdır. İlk sözümüz, Başiskele'yi birlikte yönetmektir. Başiskele'de temsili demokrasi değil, doğrudan demokrasi işlerlik kazanacak” diye konuştu.

 

whatsapp-image-2019-03-02-at-20.28.48-(1).jpeg

BAŞİSKELE’Yİ SÜPER LİGE TAŞIYACAĞIZ

Konuşmasının devamında Özlü, “Her bir Başiskele sakinine özel hizmetler arz edeceğiz. Mahalleyi, mahalle kültürünü koruyacağız, geliştireceğiz. Çocuklarımızı huzur içinde büyüteceğiz. Ana gündemlerimizden biri; istihdam ve girişimciliktir. İstihdamı artırmak, yerel ekonomiyi güçlendirmek, kafa yoracağımız ana meseledir. Turizmde muazzam bir potansiyelimiz var. Bu potansiyelimizi mutlaka değerlendireceğiz. Turizmi ve turizm endüstrilerini; İlçemizde gelire, ekonomiye, refaha dönüştürmek için çok daha hızlı koşacağız. Başiskele'nin sosyal hayatını, çağın talep ettiği yeni nesil meslek kurslarıyla, nitelikli kültür sanat hizmetleriyle, tarihi ve doğal mirasımızı katma değere dönüştürmek suretiyle; hep canlı, hep diri tutacağız. Başiskele'yi yaşam liginde inşallah süper lige taşıyacağız” ifadelerini kullandı.

 

YASİN ÖZLÜ’NÜN BEYANNAMESİNDE YER ALAN PROJELER

MİLLET BAHÇESİ SEYMEN KIŞLASI PROJESİ

1 Milyon 200 bin metrekare alana sahip Seymen Topçu Kışlası’nın farklı yaş gruplarına yönelik yaşam alanlarını ve ihtiyaç duyulan donatıları barındıran Millet Bahçesi’ne dönüşü sağlanacak.

TERMAL TURİZM TESİSİ

Günübirlik termal tesis projesini ilçemize kazandıracağız. Hüseyin Başkan’ın “Sana emanetimdir” dediği proje. Tüm hemşerilerimize ekonomik ve kaliteli hizmeti, havuzlar, hamam, sauna, aile banyoları gibi alanlarla sağlayacağız.

BAĞLANTI YOLLARI

DSİ Kavşağı Düzenleme Projesi, Sanayi Kuzey Girişi Kavşağı, Emniyet Kavşağı, D-130 Karamürsel Caddesi Bağlantı Projesi, Yuvacık Körprülü Kavşağı Genişletme Projesi, Belediye Kavşağı, Karşıkaya Köprülü Kavşağı İyileştirme

GÜNEY TOPLAMA YOLU

Gölcük’ten Kullar’a kadar 2x2 duble yol.

YENİKÖY SAHİL TOPLAMA YOLU PROJESİ

MODERN YAYA VE ÜSTGEÇİDİ PROJESİ

D-130 Karayolu üzerinde bulunan uygun noktalara.

KOBİS ve BİSİKLET YOLLARI PROJESİ

AKADEMİ LİSE BİLGİ EVLERİ

KILAVUZ GENÇLİK PROJESİ

ROBOTİK WEB KODLAMAılacak. SINIFLARI PROJESİ

KOCAELİ TURİZM MASTER PLANI

BAŞİSKELE DEVLET HASTANESİ PROJESİ

KOCAELİ İL EMNİYET SARAYI

OTOMOBİL MÜZESİ VE YAŞAM MERKEZİ PROJESİ

NİKAH VE SERGİ SARAYI

KULLAR YAŞAM MERKEZİ

Kullar’ın ihtiyacı olan, içinde bir düğün salonu da olan bir yaşam merkezi yap

KENT MEYDANLARI PROJESİ

Tarihimiz ve kültürümüzü yansıtan Kent meydanları yapacağız

KAPALI PAZAR ALANLARI

İlçemize yakışır semt pazarları yapacağız.

JEOTERMAL SERACILIĞI DESTEKLEME PROJESİ

Termal alanımızın yanında tarım arazilerimiz var, bu suyu daha sonra seralara vereceğiz, Yeniköylü hemşerilerimizin tarımına destek de olacak

ENGELSİZ YAŞAM DESTEK MERKEZİ

Engelli hemşerilerimizin mesleki gelişim ve rehabilitasyon süreçlerinin destekleneceği bir merkez olacak

AİLE DANIŞMANLIK VE YAŞAM MERKEZİ

Aile sağlığı, diyetisyen, psikolog ve danışma merkezi olacak

KADIN EMEĞİNİ GELİŞTİRME MERKEZİ

Ev ekonomisine katkı sağlamak isteyen kadınların el emeklerini ulusal pazarlara sunacak bir proje

ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ 2. ETAP EĞİTİM TESİSİ PROJESİ

Başiskelesi Belediyesi’nin heyecan verici projesine devam edeceğiz

PRESTİJ CADDE VE BULVAR YOL DÜZENLEMELERİ

Caddelerimizin daha güzel ve daha iyi olması için estetik tasarımlar yapacağız

TIR PARKI VE OTOPARK PROJELERİ

Başiskele’de otopark sorunu gelecek yıllarda başlayacak. Otopark projelerinin Başiskele’de uygzun yerlerde yapacağız. Sanayi’ye yakın yerlerde TIR parkları yapacağız

MESİRE VE PİKNİK ALANLARI

İlçemizin imar planları büyük oranda tamamlandı. Müsait olan her yeri en kısa zamanda mesire ve piknik alanı yapacağız

YÖRESEL ÜRÜN KÖYLÜ PAZARI

Organik ürünlerin satıldığı bir alan olacak

AÇIK-KAPALI SPOR TESİSLERİ PROJESİ

Obezite, tansiyon gibi hastalıklardan korunmak için yapılacak

KADIN-ERKEK FİTNESS SPOR SALONLARI

Mevcut salonların sayıları arttırılacak

KARİYER VE İSTİHDAM MERKEZİ

Bölgede bulunan iş imkanları kariyer merkezleriyle eşleştirilecek istihdam arttırılacak. Bunun için uzman bir ekip oluşturulacak

MİLLET KIRAATHANELERİ

Cumhurbaşkanımızın projelendirdiği önemli eserlerden biri olan bu eseri uygun yerlerde yapacağız

TARİH YOLU VE TURİZM PROJELERİ

Başiskele aslında gün yüzüne çıkmamış bir tarihi var. Damlar’daki şehitlik, Servetiye’deki siperleri çok insanlar bilmiyor. Servetiye’de bir tarihi köprü var, Kullar’da Kullar Kalesi var. Bunları öne çıkaracağız. Bütün Başiskele’nin turizm potansiyelini arttıracağız

SPOR OKULLARI VE SPOR PROJELERİ

Gençlerimizin sağlıklı gelişimi için önemsediğimiz projelerden bir tanesi. Futbolun dışında diğer amatör sporlar da yapılacak

SOSYAL DESTEK PROJELERİ

Sosyal yardım ve desteğe ihtiyaç duyan hemşerilerimiz tespit edilerek destek verilecek

SIFIR ATIK PROJELERİ

Çevresel etkileri minimize edecek, geri dönüşümle atık yönetimi yapılacak

ELEKTİRİKLİ ARAÇ ŞARJ İSTASYONLARI

Yapacağımız otoparklarda elektrikli araçları kullanacağız. Başiskele’de bir farklılık olarak teşvik edeceğiz

KÜLTÜR VE SANAT PROJELERİ

Kültür sanat projelerini desteklemeye devam edeceğiz

TEKNOLOJİ VE İNOVASYON

İnternet mobil teknolojiler ve inovasyonla dijital platformalrın daha hızlı kullanıldığı e-belediyecilik hayata geçecek.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.