1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Yarım asırlık buluşma
Yarım asırlık buluşma

Yarım asırlık buluşma

Her ay bir araya gelen ‘Kocaeli ve Kocaelispor’u seven Eski Dostlar’ grubu, bu ayki toplantısında buluşmaların 52’nci yılını kutladı. Renkli görüntülerin oluştuğu buluşmada şiirler okunurken şarkılar hep beraber söylendi

A+A-

Merhum Mustafa Ersoy, merhum Fikret Balcı ile hayatta olan Emin Saka öncülüğünde 16 Şubat 1966 tarihinde oluşturulan ve her ay bir araya gelen ‘Kocaeli ve Kocaelispor’u seven Eski Dostlar grubu’ 52 yıldır bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadı. Her toplantının bir grup üyesi tarafından organize edildiği toplantıların 366'ncı buluşması Otel Asya’da Mehmet Akif Şen’in organizasyonuyla gerçekleşti. 52’nci yıl kutlamasının yapıldığı gece için Mehmet Akif Şen’e yardımcı olmak üzere, Birol Öztürk, Yasin Şengel, Yakup Kalmuk ve Orhan Balcı'nın içinde bulunduğu komite bir program hazırladı. Gecede Erol Köse, İskender Gül, Tahir Ersöz, Ercan Kabo ve Hamza Baştürk şarkı söyledi. Eski dostlar şarkısı birlikte seslendirilirken 83 yaşındaki Erol Köse katıldığı korolarda öğrendiği yeni şarkılarla herkesi mest etti. Durmuş Ali Yalnız, Mahir Dönmez ve Av. Yılmaz Güler’in söylediği şiirler ise dinleyenleri büyüledi.

fabd7b37-72cc-4827-9a1a-214fe129a8a7__56ce1fd1-2f6d-4cc8-9529-2fe9fde78b05.jpg

KATILIM SAĞLAYANLAR

366. toplantıya; Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Kocaelispor Başkanı Bahri Yavuz, Türkiye Pirelli Fabrika Koordinatörü Hakan Yalnız, DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, KOTO Meclis Başkanı Akın Doğan, Erol Köse, İsmail Kalkandelen, Yılmaz Güler, Mahir Dönmez, Ahsen Okyar, İshak Aktaş, Av. Abdurrahman Kaymak, İskender Gül, Erdal Baykara, Av. Kemal Döner, Hamza Baştürk, Melih Gazeteci, Yücel Boran, Tayfun Süloğlu, Rahmi Tüfekçi, Reha Yıldırım, Mustafa Güner, Ünal Özpir, Selahattin Öztop, Cengiz Kolukısaoğlu, Ergün Güler, Erdinç Özden, Cumali Camdalı, Güngör Saner, Ahmet Topçu, Necmettin Bayraktar, Mustafa Aydeniz, Ertan Süral, Durmuş Ali Yalnız, Metin Eke, Günay Gülcü, Yılmaz Kavafoğlu, Bozkurt Uslu, Yıldırım Akyollu, Ercan Kabo, Vedat Küçük, Nizamettin Kamış, Kamuran Öner, Rıdvan Tokgöz, Tahir Ersöz, Yusuf Tuğrul, Tayfun Ersöz, Kamil Yıldız, Tuncay Aşkın ve Selçuk Taşgan katıldı.

KOCAELİSPOR FORMA ÇEKİLİŞİ

Orhan Balcı’nın sunup yönettiği toplantıda konuklardan Haydar Akar, Hakan Yalnız, Akın Doğan ve Bahri Yavuz kente ve Kocaelispor’a büyük katkıları olan isimlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Geceye katılan herkese 50’nci yıl buluşmasının resminin olduğu isme yazılı ahşap plaketleri takdim edildi. Ayrıca lisanslı ürün olan 3 Kocaelispor forması için çekiliş yapıldı. Formalar, Mustafa Güner, Güngör Saner ve Yusuf Tuğrul’a çıktı. Yemeğin sonunda, 366. toplantının düzenleyicisi Mehmet Akif Şen, 367. toplantıyı düzenleyecek olan İzmit Muhtarlar Derneği Başkanı aynı zamanda Yenimahalle Muhtarı olan Tuncay Aşkın'a listeyi teslim etti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.