1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. "Teşekkürler Kocaeli billboardlarını asacağız"
"Teşekkürler Kocaeli billboardlarını asacağız"

"Teşekkürler Kocaeli billboardlarını asacağız"

Yeniden Refah Partisi’nin Kocaeli İl kongresine katılan Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan 2023 seçimleri için iddialı konuştu. Erbakan “2023’te sizin gayretlerinizle “Teşekkürler Türkiye, Teşekkürler Kocaeli” billboardlarını biz asacağız inşallah” dedi

A+A-

Eski Başkanlardan Merhum Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan’ın genel başkanı olduğu Yeniden Refah Partisi’nin (YRP) Kocaeli İl kongresi dün Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleşti. Kongrede kurucu İl Başkanı Mehmet Aras tek aday olarak seçime girdi. 574 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongre sonucunda asil ve yedek 100 kişilik il yönetimi 10 kişilik il disiplin kurulu seçildi. Aras koltuğuna seçilmiş başkan olarak oturdu. Kongrenin Divan başkanlığı Genel Başkan Yardımcısı Fatih Öztek üstendi.

fatih-erbakan.jpg

GENÇLER KARŞILADI

Kongreye; Genel Başkan Fatih Erbakan, Gençlik Kolları Genel Başkanı Bilal Okutan, MKYK Üyesi Batman eski Milletvekili Musa Okçu, genel başkan yardımcıları, kurucular kurulu, İstanbul İl Başkanı Hüseyin Terzi, BBP İl Başkanı Mustafa Özdemir, Türk Sağlık Sen Başkanı Ömer Çeker, HÜDAPAR İzmit İlçe Başkanı Mehmet Kazak, ilçe başkanları, il yöneticileri ve ilçe yöneticileri katıldı. Salona Genel Başkan Fatih Erbakan’ın yanı sıra rahmetli babası Necmettin Erbakan’ın da fotoğrafı asıldı. 15:00’te başlayan kongreye Fatih Erbakan saat 16:00’da geldi. Erbakan, partili gençler tarafından D-100 karayolu kenarında karşılandı. Gençler arabanın etrafında adeta etten duvar örerek konvoy yaptı. Salonda “Mücahit Erbakan” sloganları atıldı. Zaman zaman ise salona Merhum Necmettin Erbakan’ın “Bir şey istiyorum heyecan heyecan” sesi verildi.

TABELALARI KALMAYACAK

Kongrenin açılış konuşmasını İl Başkanı Mehmet Aras yaptı. Aras, “1960 yılından beri siyasetin içinde olan Milli görüşte uzun yıllar il başkanlığı yapmış biri olarak size müjde vermek istiyorum. İlk seçimde genel başkanımız Cumhurbaşkanı, partimizde mecliste olacaktır. Kocaeli halkına çağrıda bulunuyorum. 31 Mart günü titanik gemisi İstanbul’dan geçerken mayına çarptı. Usta gemi kapsatanı gemiyi yürütemedi. Tersanede yalnız başına kaldı. Tek kurutuş Erbakan Hocamızın 50 yıl önce kuruduğu fırtınalara dayanan Nuh’un gemisidir. Buradan söylüyorum anavatan partisi gibi tabelaları kalmayacak” diye konuştu.

mehmet-aras.jpg

 

YÜZDE YÜZ ZAM VERECEĞİZ

Emeklilikte yaşa takılanlara değinen Aras, “Gelmiş 65 yaşına neden emekli olamıyor. Kaynak yok, para yok. Parayı bulmak bizim işimiz. Bakın nasıl bulacağız. Allah’ın iniyle iktidara biz geleceğiz. Genel başkanımız gelecek sizin hakkınızı verecek. Erbakan hocam fabrikada ki işçiye, sokakta ki simitçiye, cami de ki kocaya, mutfakta ki bacıya yüzde yüz zam verdi. Geliyoruz, yine vereceğiz. Gençler size sesleniyorum. 63 yaşındayım hayat çok kısa. Genç arkadaşlarınızı milli görüşe getirin. Bütün siyasi partiler seçim süreci geçirdi. Emeklilikte yaşa takılanlara vaat verdi. Hepsi yalan” açıklamasında bulundu.

3 BİN 319 ÜYE YAPTIK

Faaliyet raporunu sunan Aras, “Aralık ayında bana görevi teslim ettiğiniz. 100 kişilik yönetim oluşturdum. Yönetim kurulunu belirledik. 574 delege seçip kongreye geldik. 3 bin 319 üyemiz var. Seçim olsa bu arkadaşlarımızla hazırız. Kurt, ampul hepsinin tuzu kuru. Refah’ta çare var. Refah çalıp, çırpıp götürmez. Yetim hakkı yedirmez. Yeni Refah’ta çare var” ifadelerini kullandı.

img_6241.jpg

TEŞEKKÜLER KOCAELİ BİLLBOARDLARINI ASACAĞIZ

Genel Başkan Fatih Erbakan şu ifadelere yer verdi:” Bu salonu böyle aşkla dolduran tüm Kocaeliler hepinizi bağrıma basıyorum. Allah hepinizden razı olsun. Bu coşkular, bu muazzam karşılamalar bunlar Fatih Erbakan’ın bereketi değil, bunlar Sulta Abdülhamit Han’ın bereketidir, bunlar merhum Hocamız Necmettin Erbakan’ın bereketidir. Erbakan vakfımızı nasıl 5 besmele ile kurduysak, Refah partimizi de 4 ayrı emniyete alarak kurduk. Cenabı Allah çalışmalarımızın bereketini arttırsın. Allah bize Kocaeli’de ki tüm billboardlara “Teşekkürler Kocaeli” yazmayı nasip etsin. 2023’te sizin gayretlerinizle “Teşekkürler Türkiye, Teşekkürler Kocaeli” billboardlarını biz asacağız inşallah.

MİLLİ GÖRÜŞE UYMAKLA OLUR

Birileri diyor ki Erbakan Hoca’nın kurduğu bir parti vardı. Neden orada değilsin. Bizde diyor ki İncil ve Tevrat’ı da Allah gönderdi. Hocanın yolundan yürümek milli görüş prensiplerine uymakla olur. 8 senedir 40 tane ayrı iş yapıp hala bu yanlışlara devam edip yine de peşinizden gelmemi bekleyemezsiniz. Erbakan’ın sancağı ikinci 40 yılında Yeniden Refah Partisi tarafından taşınacaktır. Bizlere yaşanabilir bir Türkiye ve İslam birliği kurmak için yola çıkmamızı nasip eden Allah’ımıza şükrediyoruz. Bu şeref hepimize yeter ve artar. Bu sancağı yüz akıyla taşımayı Cenab- Allah bize nasip etsin”

genclik.jpg

img_6330.jpg

YÖNETİM KURULU ASİL
İl Başkanı Mehmet Aras
1     Abdulsamit Kara 
2     Ahmet Emre Aydın        
3     Ahmet Laçin        
4     Ahmet Öden        
5     Ali Osman Aydın    
6     Ali Tanrıverdi    
7     Ali Taştan        
8     Basri Çayır        
9     Bayram Kır        
10     Burhan Aslan        
11     Bünyamin Kahraman        
12     Celal Dülger        
13     Cengiz Adıberi        
14     Cevdet Epil        
15     Emin Gürcan        
16     Erkan Katırağ        
17     Gökhan Aktürkoğlu        
18     Hüseyin Balkaya        
19     Hüseyin Sami Aytaç        
20     Hüseyin Yeşilkır        
21     İbrahim Şenmemiş        
22          İbrahim Tekeli        
23          İsmail Aslaner        
24          İsmail Hıra        
25          Kamil Tokgöz        
26          Lütfullah Kadıoğlu        
27          Mahmut Düğün        
28     Maşallah Söğüt        
29     Mustafa Bayazıt
30     Mustafa Can
31     Mustafa Kabaca
32     Mustafa Sezgin        
33     Nejat Ferhatoğlu        
34     Nimetullah Durak        
35     Oğuz Sağlam        
36     Osman Cebir        
37     Recep Ahmet Kam        
38     Rıdvan Özay        
39     Süleyman Kabaca        
40     Süleyman Özkan        
41     Şafak Efe        
42     Şahin Karagöz        
43     Tuncay Taşkın        
44     Uğur Madenci        
45     Yakup Aynacı        
46     Yasin İnceoğlu        
47     Ya Ar Birgül        
48     Yılmaz Karagülle        
49     Yücel Erdoğan        
50     Zeynel Bulut

GENEL MERKEZ DELEGELERİ
1     Ahmet Karal
2     Ali Tanrıverdi
3     Aykan Dönmez
4     Cengiz Adıberi
5     Cevdet Çepil
6     Dursun Koçal
7     Engin Kılıç
8     Ercan Oğuz
9     Erkan Katrağ
10     Hacı Arif Aydoğmuş
11     İbrahim Şenmemiş
12     Kamil Tokgöz
13     Lütfullah Kadıoğlu
14     Maşallah Sogut
15     Mecit Karabulut
16     Mehmet Balcı
17     Mehmet Öner
18     Musa Kahya
19     Mustafa Can
20     Mustafa Kabaca
21     Mustafa Sezgin
22     Osman Yazıcı
23     Rıdvan Özay
24     Şerife Ülker Kam
25     Vildan Yurtsever
26     Yakup Güzeltepe
27     Yaşar Ergün
28     Zeynel Bulut

DİSİPLİN KURULU
1            Ahmet Karal
2            Erdoğan Özgen
3            Mustafa Cebir
4            Mustafa Çimen
5            Turgut Ağacan

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.