1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Şehir Hastanesi’ni Gündoğdu ve Tavşantepeliler’e anlattılar
Şehir Hastanesi’ni Gündoğdu ve Tavşantepeliler’e anlattılar

Şehir Hastanesi’ni Gündoğdu ve Tavşantepeliler’e anlattılar

Türkiye’de yapılması planlanan 18 adet entegre sağlık kampüsünden biri olan Şehir Hastanesi’nin yönetimi ile hastanenin yapımını üstlenen Gama Türkerler Holding’in yetkilileri Gündoğdu ve Tavşantepe Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlara hastaneyi anlattı

A+A-

Dönemin Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın katılımıyla, temeli 20 Mayıs 2015 tarihinde atılan ve 2020 yılı Şubat ayında açılması planlanan, Cephanelik Mevkiinde inşa edilen Kocaeli Şehir Hastanesi, Gama Türkerler Holding iş ortaklığında hızla yükselmeye devam ediyor. Sağlıkta hizmet kalitesinin artırılması, tedavi çeşitliliğinin ülke geneline yayılması, sağlık alanında bölgesel gelişimin tamamlanarak etkin sağlık hizmetinin sunulabilmesi hedefiyle projelendirilen Kocaeli Şehir Hastanesi, toplam 350 milyon Euro’lük yatırımla hayata geçiriliyor. Toplam 368 bin 668 metrekarelik arsa alanına kurulacak Kocaeli Şehir Hastanesi, 335 bin 648 metrekare inşaat alanına sahip. Hastanede ayrıca 88 bin 200 metrekare kapalı otopark da bulunacak. Hastanenin açılmasıyla beraber, Gama Türkerler Holding 25 yıl boyunca işletme hakkına sahip olacak.

4 BLOKTAN OLUŞUYOR

Hastane 4 bloktan oluşuyor. 100 yataklı fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesi, 116 yataklı onkoloji hastanesi, 494 yataklı bölge hastanesi, 246 yataklı kadın, doğum ve çocuk hastanesi, 124 yataklı kalp, damar hastalıkları hastanesi ve 100 yataklı yüksek güvenlikli adli psikiyatri hastanesi olmak üzere toplam bin 180 yatak kapasitesine sahip. Hastanede 60 ameliyathane bulunuyor. Ayrıca 188 adet poliklinik ve 60 adet destek ünitesi var. Hastane 2020 yılı Şubat ayında bitecek. Büyükşehir Belediyesi’nin hastane bölgesine tramvay projesi de mevcut. Tramvayın son durağı hastane olacak. Ayrıca hastane kullanıma açıldıktan sonra Yeşilova, Tavşantepe ve Gündoğdu Mahalleleri'nden hastaneye işçi alınacak.

MAHALLELİNİN SORULARINI CEVAPLADILAR

Türkiye’de hayata geçirilmesi planlanan 18 adet entegre sağlık kampüsünden biri olan Kocaeli Şehir Hastanesi yetkilileri ve hastanenin yapımını üstlenen Gama Türkerler Holding’in yönetimi, hastane bölgesinde bulunan Gündoğdu ve Tavşantepe Mahallesi’nin sakinleriyle bir araya gelerek, hastaneyi tanıttı. Öncesinde de Yeşilova Mahallesinde gerçekleştirilen toplantıda öncelikle yöneticiler Şehir Hastanesi’nin tanıtımı yaparken, ardından mahallenin sorularını cevapladılar.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.