1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Santral Sağlık Ocağı binası yıkılacak
Santral Sağlık Ocağı binası yıkılacak

Santral Sağlık Ocağı binası yıkılacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin temmuz ayı meclis toplantısı yarın yapılacak.

A+A-

İbrahim Karaosmanoğlu’nun başkanlığında yapılacak, Leyla Atakan Kültür Merkezi Dr.Şefik Postalcıoğlu Konferans Salonu’nda saat 15.00’de başlayacak toplantıda 120 maddelik gündem ele alınacak.

HASTANE BÖLGESİNE YENİ BİNA
İzmit Cedit Mahallesi sınırları içinde bulunan Kocaeli Devlet Hastanesi’nin güneyinde kalan, halen otopark olarak kullanılan 3500 metrekarelik alanda yapılacak imar planı değişikliğiyle ilgili komisyon raporu görüşülecek. 
Meclisten onay çıkması halinde bu alanda İzmit İlçe 1.Basamak Sağlık Merkezi yapılacak. Zemin artı 4 katlı olarak bina inşa edilip tamamlandıktan sonra binaya; İlçe Sağlık Müdürlüğü, 10 hekimli Sağlık Ocağı, 112 Acil Sağlık Hizmetleri, Anne Çocuk Sağlığı(AÇSAP), KETEM, Halk Sağlığı Laboratuvarı, Aşı Deposu gibi dağınık olan tüm sağlık birimleri taşınacak.

SANTRAL SAĞLIK OCAĞI İÇİN TAKAS
Bu arada, sık sık kazaların meydana geldiği, dik oluşu nedeniyle sıkıntılı bir güzergahı bulunan Santral Yokuşu’nun iniş kısmında bulunan Santral sağlık Ocağı binanın da boşaltılması söz konusu.
Mülkiyeti hazineye ait olan Santral Sağlık Ocağı’nın bina ve arsası Büyükşehir Belediyesi’ne tahsis edilecek. Büyükşehir de, Cedit Mahallesi Tuana Evleri bölgesinde 2 parseli Aile Sağlığı Merkezi(ASM) ve Kreş yapılması için İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne 10 yıl süreyle tahsisini sağlayacak. Bu konuyla ilgili komisyon kararı, yarınki mecliste karara bağlanacak.

DEREKÖY’E JANDARMA BİNASI
Karamürsel’de İlçe Jandarma Hizmet Binasının lojman ve müştemilatı ile birlikte Büyükşehir Belediyesi’ne devri karşılığında Dereköy Mahallesi’nde natamam olan okul binasının Büyükşehir Belediyesi tarafından Jandarma Hizmet binasına dönüştürülmesiyle ilgili komisyon kararı da görüşülecek.
Çok sayıda isimsiz sokağa isim verilmesi; Kartepe Cengiz Topel Havalimanı girişinde yeni yapılan yaya üst geçidine “Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı Üst Geçidi” isminin verilmesi teklifleri de mecliste değerlendirilecek.

TATARİSTAN’A GEZİ
Meclis toplantısında, Büyükşehir Belediyesi’nin ticari, ekonomik ve kültürel ilişkileri başlatmak ve geliştirmek amacıyla Eylül ayında Tataristan Cumhuriyeti’ne teknik ve kültürel gezi düzenlenmesi ve bu geziye Büyükşehir Belediye Meclis üyelerinin katılmasıyla ilgili teklif görüşülecek.

kocaeli-devlet-hastanesi-guneyi(otopark-olarak-kullaniliyor)-buraya-izmit-ilce-1.basamak-saglik-birimleri-icin--4-katli-bina-yapilacak-(1).jpgkocaeli-devlet-hastanesi-guneyi(otopark-olarak-kullaniliyor)-buraya-izmit-ilce-1.basamak-saglik-birimleri-icin--4-katli-bina-yapilacak-(3).jpg

BURASI YIKILACAK- Kocaeli Devlet Hastanesi binasının güney kısmında bulunan ve otopark olarak kullanılan bölgeye 4 katlı yeni bina yapılacak. 1.kademe sağlık hizmetleri, İzmit Sağlık Müdürlüğü, AÇSAP, KETEM gibi birimler bu binaya gelecek. Hemen arka tarafta görülen KETEM, Halk sağlığı Laboratuvarı ve idari birimlerin bulunduğu bina da yıkılacak.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.