1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. KSO’dan iki büyük proje birden
KSO’dan iki büyük proje birden

KSO’dan iki büyük proje birden

Kocaeli Sanayi Odası (KSO) Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, ‘Şahabettin Bilgisu Çevre Ödülleri’ ve ‘Atıklar Orman Olsun Projesi’ ile ilgili basın mensuplarıyla bir araya geldi

A+A-

KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, oda binasında düzenlediği basın toplantısında, 24 yıldır düzenledikleri Şahabettin Bilgisu Çevre Ödülleri’ne ilişkin ve Atıklar Orman Olsun Projesine dair basın açıklaması yaptı. Çevre ödülü konusunda yıllardır ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duyduklarını ifade eden Ayhan Zeytinoğlu, “Türkiye’de ilk kez Kocaeli Sanayi Odası tarafından düzenlenen ödül organizasyonunda amacımız, çevrenin korunmasına ve gelişimine katkıda bulunmak, Çevresel açıdan sürekli gelişimi teşvik etmek, Değişen çevre kavramlarına uyumu cesaretlendirmek, Çevre konusundaki farkındalığı ve bilinci artırmak, Bu kapsamdaki iyi uygulama örneklerinin yaygınlaştırılmasını sağlamak, Ölçülebilir çevre yatırımlarının yanı sıra çevreye ve topluma katkıları olan kuruluşları desteklemek ve teşvik etmektir” dedi.

SON BAŞVURU 13 NİSAN

Çevre ödülleri içerisinde firmalara, kimya sektörü, ağaç ve ağaç ürünleri sektörü, metal sektörü, otomotiv ve yan sanayi sektörü, karma sektör alanlarında ödül verilecek. Çevre Ödülleri’nde jüri üyeliklerini ise; Kocaeli Sanayi Odası, Kocaeli Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Kocaeli Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, İZAYDAŞ, TÜBİTAK MAM Çevre ve Temiz Üretim Enstitüsü, Kocaeli Üniversitesi Çevre Müh. Bölümü, Uludağ Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü, Sakarya Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü, Gebze Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü, Okan Üniversitesi, Gebze Organize Sanayi Bölgesi, TOSB Otomotiv Yan Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, Tema Vakfı’nı temsilen kendi alanlarındaki uzman kişiler oluşturacak. Başvurular başladı, son tarihinin de 13 Nisan 2018 olarak belirtildi. Başvuru yapmak isteyen firmalar http:/kosano.org.tr/cevre-odulleri/ adresinden başvuru linkine ulaşabilecek.

11 BİN AĞAÇ DİKİLMESİ HEDEFLENDİ

‘Atıklar Orman Olsun’ projesi ile ilgili de konuşan Zeytinoğlu, Orman Bakanlığı’nın desteği ve Kocaeli Sanayi Odası işbirliğiyle bu projenin hayata geçirildiğini ifade ederek, “Kocaeli’nde 11 bin ağaçlık bir hatıra ormanı oluşturulması hedefleniyor. Hem doğayı koruyan hem de e-atıkları ekonomiye kazandıran bu kampanyayı gerçekleştiren ELDAY’ı kutluyorum. Bugüne kadar 15 bin tondan fazla atık elektrikli ve elektronik eşyayı (AEEE) geri dönüşüm ile Türkiye ekonomisine kazandıran ELDAY’ın sürdürülebilir sağlıklı çevre ve toplum hedefiyle hayata geçirdiği ‘Atıklar Orman Olsun’ kampanyasında artık Kocaeli de var. Mart ayı itibarıyla projeye dahil olan Kocaeli Sanayi Odası, e-atıkların geri dönüşüme kazandırılması için ELDAY’a önemli bir destek veriyor. Proje çerçevesinde bir yılda 300 ton atık toplanması ve 11 bin ağaç dikilmesi hedefleniyor” sözlerini kullandı. Başvurular; www.atiklarormanolsun.com adresinden yapılabilecek.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.