1. HABERLER

  2. SPOR

  3. KEV’de yeni başkan Bahri Yavuz
KEV’de yeni başkan Bahri Yavuz

KEV’de yeni başkan Bahri Yavuz

Kocaelispor camiasının merakla beklediği Kocaeli Eğitim Vakfı’nın olağanüstü genel kurulunda başkanlığa tek aday olarak giren Bahri Yavuz, oy birliği ile vakfın yeni başkan oldu

A+A-

55 İMZA VERİLDİ

 

Dün olağanüstü olarak gerçekleştirilen Kocaeli Eğitim Vakfı(KEV) genel kurulu KYÖD Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi. 80 üyesi bulunan mütevelli heyetinin oy kullanma hakkına sahip olduğu genel kurulun ilk oturumunda başkanın seçilebilmesi için 41 üyenin imzası gerekirken, 35 üye kendisi gelerek, 20 üye ise vekalet vererek, toplamda 55 imza ile toplantıya katılım sağlandı.

 

DİVAN BAŞKANLIĞINI GÜRAY YAPTI

Divan başkanlığını Feridun Güray’ın yaptığı olağanüstü genel kurula CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP eski milletvekili Hikmet Erenkaya, Gençilk Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar da katıldı. Saygı duruşu İstiklal Marşı’nın ardından başlayan oturumda ilk konuşmayı KEV’in mevcut başkanı Zeynel Başlak yaptı.

 

1c09b9e5-635d-4ca0-b7e5-b1999c99cc74__ea0a57a8-ac35-45d5-b968-0ca05d5e05a4.jpg

 

BASKI YAŞADIK

Zeynel Başlak, konuşmasına 24 Aralık’ta olağanüstü kongre kararı aldıklarını söyleyerek başlarken, bu kararı almalarında kamuoyu baskının en güçlü etken olduğunu belirtti. Eski başkan Sefa Sirmen’e teşekkür eden Başlak, yeni başkan seçilen Bahri Yavuz ve ekibine de başarılar dileyerek Yavuz’un vakıf adına 200 kişilik yurt yapılacağı taahhüdünü hatırlattı.

 

DAVA HALEN DEVAM EDİYOR

Başlak ayrıca, vakıf spor tesisleri arazisi için Derince Belediyesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne çeşitli zamanlarda müracat ettiklerini olumlu cevap alınamadığının altına çizerek, “29 Haziran 2016 tarihinde Derince Belediyesi Encümen kararı ile vakfımıza 1 milyon 65 bin 903 lira para cezası geçerek 24 Ağustos 2016 tarihinde tesislerimizin yıkımına karar vermiştir. Yıkım kararı ve ceza için idare mahkemeye dava açılmış, idare mahkeme yıkım için yürütmeyi durdurma kararı vermiştir ve dava halen devam etmektedir” ifadelerini kullandı.

 

1c09b9e5-635d-4ca0-b7e5-b1999c99cc74__1489140b-3d1a-45cb-a803-7ab8cd18c082.jpg

 

DEĞERLERİMİZ YOK OLMAYA BAŞLADI

Zeynel Başlak’tan sonra kürsüye çıkan CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan ise, “Kocaelispor’a büyük emekleri olan başkan Sefa Sirmen’e geçmiş olsun diliyorum. Hiçbir zaman siyaseti spora sokmamak lazım. Bir zamanlar 41 plakanın değeri vardı, şimdi ise değerlerimiz yok olmaya başladı. Bu bir bayrak yarışıdır. Şimdiye kadar hizmet eden ağabeylerimize teşekkür ediyorum” dedi. Tarhan ayrıca, yeni yönetime de başarılar dileyerek Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin verdiği sözlerin takipçisi olacaklarını belirtti.

 

KEV’İN BAYRAĞINI EN YÜKSEKTE DALGALANDIRACAKLARDIR

Daha sonra söz alan, Kocaeli Eğitim Vakfı’na yıllarca hizmet eden Sadi Özvural ise, “Kocaelispor bizim gözbebeğimiz ama tesisler Kocaelispor için değil, Kocaelispor’un faydalanması için yapılmıştır. Resmi senedinde Kocaelispor’un ismi yoktur. Ancak böyle bir algı yaratıldı. KEV’in bayrağını kentin sevdalısı kardeşlerimize teslim edeceğiz, en yükseklerde dalgalandıracaklardır” ifadelerini kullandı.

 

EN BÜYÜK MARKAYA SAHİP ÇIKACAĞIZ

Konuşmaların ardından açık oylama yapılırken, seçime tek aday olarak giren Bahri Yavuz, oy birliği ile Kocaeli Eğitim Vakfı’nın yeni başkanı oldu. Başkan seçilmesinin ardından kürsüye gelen Yavuz, sözlerine herkese teşekkür ederek başlarken, “Değerlerimiz avucumuzun içinden kayıp gidiyor, şehir adına gelecek ile ilgili kaygılarımız var. Şehrimizin en büyük markasına sahip çıkacağız, KEV’e de büyük katkı sunacağız. Bulunduğumuz ortamdaki oksijeni artırarak herkesin nefes almasını sağlayacağız. Bu şehirde herkes Kocaelispor etrafında toplanır. Lütfen kolumuza girin, beraber yürüyelim” dedi.

 

1c09b9e5-635d-4ca0-b7e5-b1999c99cc74__3d62a854-4122-48f2-8ce4-a951e93a6d0f.jpg

 

SEFA BAŞKANA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Geçen hafta cezaevinde bulunan Sefa Sirmen’i ziyaret ettiğini söyleyen Bahri Yavuz, “Sefa başkana yanlışımız olmadı, kendisine karşı bir kusur işlemedik. Buradan kendisine teşekkür ediyorum, geçmişi unutmadık, onun döneminde Kocaelispor şaha kalkmıştı.” diyerek sözlerini tamamladı. Bahri Yavuz’un konuşmasının ardından toplu fotoğraf çekilirken, genel kurul sona erdi. Bundan sonraki sürecin, KEV tesislerinin imara açılması ve satışı gerçekleştirilerek Kocaelispor’un borçları kapanması sağlanması olarak işlemesi bekleniyor.

 

BAŞLAK DÖNEMİNDEN İKİ ÜYE YAVUZ’UN LİSTESİNDE

Öte yandan Zeynel Başlak döneminde denetim Kurulu yedek üyesi olan Mesut Baki Efe, Yavuz’un yönetim kurulu asil listesinde yer alırken, yine Başlak döneminde denetim kurulu yedek üyesi olarak görev yapan Erol Kolaylı, yönetim kurulu yedek üyesi olarak Bahri Yavuz’un listesinde yer aldı.

 

1c09b9e5-635d-4ca0-b7e5-b1999c99cc74__a1ed4613-d3cf-406d-a198-41fb871a5d71.jpg

 

YÖNETİM KURULU ASİL

- Bahri Yavuz
- Bekir Halefler
- Bülent İlter
- Lale Tığ
- Mehmet Seymenbaşı
- Melik Taşer
- Mesut Baki Efe
- Serhan Kasım
- Şahap Bilgisu
- Yağız Yalta
- Sinan Güneri

 

YÖNETİM KURULU YEDEK

- Nevin Gencal
- Merak Türkçakal Özkürkçügil
- Erol Kolaylı
- Kayhan Alyörük
- Burak Kasım
- Ömer Ekrem Gençoğlu

 

DENETİM KURULU ASİL

-Dursun Ali Özel (Kocaeli Defterdarı)
-Muzaffer Çintimar (Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü)

 

DENETİM KURULU YEDEK

­- İbrahim Bingül
- İshak Kolaylı

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.