1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Karaosmanoğlu’ndan kadınlara destek sözü
Karaosmanoğlu’ndan kadınlara destek sözü

Karaosmanoğlu’ndan kadınlara destek sözü

KENTKA üyeleriyle bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu, “Bütün kadınlarımızı sonuna kadar destekleyeceğiz” diyerek onların yalnız olmadıklarını hatırlattı

A+A-

KADINLARLA BULUŞTU

 

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, il genelinde faaliyetlerini sürdüren ve farklı sektörlerde aktif olarak çalışan Kentin Kadınları Platformu (KENTKA) üyeleriyle bir araya geldi. KENTKA Başkanı ve aynı zamanda Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Tuğba Şensoy’un da hazır bulunduğu etkinliğe Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ve çok sayıda kadın da katılım sağladı. Programda, toplumun içinde becerilerini ve potansiyelini ortaya koyamadığı için sıradanlaşan, değeri bilinmeyen nice insanların, bulundukları coğrafyaya ve çevrelerine büyük yaşamsal fırsatlar sunabilecekleri halde bu farklarını ortaya koyamadıkları için heba olup gittikleri üzerine görüşler ortaya koyuldu. Bu platformun yaşadığı toplumuna değer katan kadınlarımızın çalışmalarıyla çağımızın bu önemli hastalığına dikkat çekmiş olduklarını vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Projelerinizle oluşturduğunuz farkındalık, coğrafyamızdaki zulme dikkat çeken hareketinizle kadınlarımızın gücünü ve toplumsal sorunlara sahip çıkma azmini ortaya koyuyorsunuz” açıklamasını yaptı.

 

ÖNEMLİ FIRSAT

“Fark oluşturan insanları desteklemek, onların içindeki cevheri ortaya koymalarına destek olmak gerekiyor” şeklinde konuşmasını sürdüren Başkan Karaosmanoğlu, “Toplumun temel direklerinden birisi olan kadınlarımızın sorunlarına eğilmek için bu platformların ve toplantıların çok önemli birer fırsat olduğunu vurgulamak isterim. Bu çalışmalar, kadınlarımıza bakışımız, onlar hakkındaki görüşlerimiz; kültür hayatımızda ve toplumsal yaşamımızdaki yerleri açısından son derece kritik önemlerinin bir kez daha vurgulandığı müstesna faaliyetler olarak değerlendirmeliyiz. Devletimizin ve hükümetimizin kadınlarımıza yönelik çıkardığı pozitif ayrımcılıklı yasalar, kadınlarımızın dertlerine çare olmakta, sosyal yaşamda ve iş hayatında onlara pek çok fırsatlar sağlamaktadır” diye konuştu.

 

OLGUNLUK İMTİHANIMIZ

“Kadınlarımızın yüzünü güldürmek, olgunluk imtihanı ve boynumuzun borcudur” diyerek konuşmasını sürdüren Karaosmanoğlu ayrıca şu ifadelere de yer verdi: “Bu duygularla birlikte kadın platformu hanımlarımız olmak üzere bütün kadınlarımızı sonuna kadar desteklediğimi söylemek istiyorum. Hepinize farkınızı ortaya koyabildiğiniz, içinizdeki gizli cevherleri üretime, yatırıma, istihdama, sanata ve kültüre dönüştürebildiğiniz için teşekkür etmek istiyorum.” KENTKA Başkanı Tuğba Şensoy’da yaptığı açıklamada, “Kentin Kadınları olarak hiçbir farkı gözetmeden şehrimizde yaşayan tüm kadınların, kent yönetimindeki karar alma süreçleri içerisinde aktif rol almalarını hedeflemekteyiz. Bu sayede ortaya çıkan taleplere karşı çözüm önerilerimizi sunabileceğiz. Bunun yanı sıra kentimize ait tüm kültür ve değerlerin yaşatılması ve maddi manevi değerlere sahip çıkarak kentlilik bilincinin oluşturulması arzusundayız” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.