1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Karaosmanoğlu’ndan iş adamlarına nasihat
Karaosmanoğlu’ndan iş adamlarına nasihat

Karaosmanoğlu’ndan iş adamlarına nasihat

Kocaeli Sanayici ve İş Adamları Derneği yönetimini ağırlayan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ticaretle uğraşan dernek üyelerine nasihatte bulunarak kurumsallaşmanın önemine vurgu yaptı

A+A-

SORUMLULUK HERKESİN

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Sanayici ve İş Adamları Derneği (KOSİAD) Başkanı Erkan Karacan ile yönetimiyle bir araya geldi. 21 Ocak 1992’de kurularak üyelerine hizmet vermeye başlayan KOSİAD’ın, üyeleri arasında yoğun biçimde beraberlik ve işbirliği sağlamayı hedeflediği bilgisini alan Karaosmanoğlu, “Türkiye’nin hızlı adımlarla kalkınmış bir şekilde geleceğe koşabilmesi için derneklerin, vakıfların, iş dünyasına ait derneklerin velhasıl tüm sivil toplum kuruluşlarının sorumluluğu var” dedi.

 

BERABER ÇALIŞILIYOR

Kuruluş amacı ile aynı olan federasyonlara üye sıfatıyla katılarak, sanayiciler ve işadamlarının ortak kazancı doğrultusunda hareket etmeyi amaçladıklarını belirten KOSİAD Başkanı Erkan Karacan ise, “Diğer kurumlarla uyum hedefi doğrultusunda, Kocaeli sanayisi ve hizmet kesiminin rekabet gücünün arttırılması için çalışmalarımız var. KOSİAD’ın ulusal ekonomik sistemde var olan yerini daha belirgin ve kalıcı olması için gayret ediyoruz. Bu yönde genel ve yerel yönetimlerle, üyelerimizin sorun ve problemlerini çözmek için beraber çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

KARŞILIKLI SOHBET

KOSİAD Başkanı Karaca şöyle devam etti: “Şehrimiz için güzel işler yapmak istiyor ve çalışıyoruz. Bu noktada genç iş adamlarının yetişmesi için de gayretlerimiz var. Özellikle iş dünyamızın temsilcilerinin ailelerindeki genç bireylerinin daha sosyal ve sorumluluk alması için girişimlerimiz var.” Karşılıklı fikir alışverişi şeklinde devam eden ziyarette Başkan Karaosmanoğlu iş dünyasında kurumsallaşmanın önemine değindi. Birliktelik, KOSİAD’ı ve geçmiş dönemlerini anlatan derginin Başkan Karaosmanoğlu tarafından incelenmesi ve sohbetin ardından sona erdi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.