1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Karamürsel Devlet Hastanesi eskisinden daha iyi
Karamürsel Devlet Hastanesi eskisinden daha iyi

Karamürsel Devlet Hastanesi eskisinden daha iyi

Karamürsel Devlet Hastanesi, son 2 yılda yapılan çalışmalarla hasta ve çalışan memnuniyetini üst seviyeye çıkardı. Servisleri modernize edilen ve Sağlık Bakanlığı standartlarına çıkarılan hastane Türkiye’nin en iyileri arasında yer almaya hazırlanıyor

A+A-

Karamürsel Devlet Hastanesi baştan aşağı yenilendi. Yeni yüzüyle hizmet vermeye devam eden hastanede her servisin tadilatı aşamasında bulunacağı branşlara göre düzenleme yapılarak dahili, cerrahi ve çocuk hastalıkları servislerinde odalar tek odalı ve nitelikli hale getirildi. Acil serviste yapılan tadilatla bekleme alanları, 8 yataklı müşahede odası, travma odası ve muayene odaları elden geçirilerek hastaların hizmetine sunuldu.

KALİTE ARTTIRILDI

Yine bünyesine 7 yataklı palyatif bakım ünitesi kazandırılan ve tüm odaları güncel sağlık ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde dizayn edilen, tek yataklı nitelikli hale getirilen palyatif bakım ünitesi bu güne kadar 281 hastaya hizmet verdi. Laboratuvar ve röntgen birimlerinde de tadilat çalışmaları yapılarak hizmet kalitesi arttırıldı. Tüm poliklinik odalarının zeminleri yenilendi, mobilyaları ve bekleme koltukları değiştirildi, tuvaletler tadilattan geçirilerek hizmete sunuldu.

e921a7bd-a669-4c24-ad5a-e7c5e1c1ba6a__2415beb9-f2be-41b4-baf6-8358b9c01809.jpg

ARTIK DAHA KOLAY

Hastanede artık geceleri açık büfe kahvaltı ile çorba, salata bar servisi yapılıyor. Hastalara yemekler thermoboxlarla veriliyor. Yapılan fiziksel düzenlemelerle birlikte tıbbi hizmetlerde de verimli ve kaliteli artış sağlandı. Sağlık kurulunun işleyişi tekrar düzenlenerek tüm sağlık kurulu raporları hastane bünyesinde verilmeye başlanarak yaşlı ve engelli hastaların kolaylıkla ve kısa sürede hizmet alması sağlanmış oldu.

ÇOK GEREKLİYDİ

Hastanede gerçekleştirilen modernizasyon ve düzenleme çalışmaları sonucunda, hasta sayısının arttığını ve hastane binasının büyütülmesinin gerekli olduğunu belirten İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney, yapılacak ek bina hakkında da önemli bilgiler verdi. Karamürsel Devlet Hastanesi için yapılacak ek bina projesinin son aşamada olduğunu ve önümüzdeki aylarda projenin tamamlanarak Sağlık Bakanlığı tarafından ihaleye çıkarılacağını söyleyen Ergüney bina hakkında detaylı bilgi sundu.

EN İYİSİ OLACAK

Şenol Ergüney şunları söyledi: “Ek bina yaklaşık 3 bin 500 metrekare alan büyüklüğüne sahip olacak. İçerisinde ilave poliklinikler, yataklı servisler, endoskopi ünitesi, yoğun bakım servisleri, diyaliz ünitesi ve konferans salonları tarzında birçok alan yer alacak. Ayrıca önümüzdeki günlerde mevcut 2 kesitli tomografi cihazı çok daha yeni bir model olan 16 kesitli cihaz ile değiştirilerek ihtiyaca cevap verecek. Hastanemiz bölgenin en iyisi olacak.”

DİŞ HEKİMİ SAYISI

Karamürsel Devlet Hastanesi’nin her alanda daha modern standartlara kavuşturulmasının kendileri için önem arz ettiğini belirten Op. Dr. Şenol Ergüney, “Önümüzdeki 1 yıl içerisinde, diş poliklinik binası ve diş hekim sayısını arttırarak vatandaşlarımıza nitelikli diş hizmetleri sunmayı amaçlıyoruz. Diş hekimi sayısı 3 yıl önce 2 civarındayken şuanda 5’e çıkmış durumda ve biz bu sayıyı 10’ a çıkarmaya çalışacağız” diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum