1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İzmit'teki o güzergahlar değişti! Şehiriçi trafiğine düzenleme
İzmit'teki o güzergahlar değişti! Şehiriçi trafiğine düzenleme

İzmit'teki o güzergahlar değişti! Şehiriçi trafiğine düzenleme

İzmit şehiriçi trafiğinde UKOME tarafından yapılan yeni düzenlemeler hafta sonu uygulamaya konuldu. İzmit Ömerağa Mahallesi Hafız Şerif Sokak’ta trafik akışının yönü değiştirildi

A+A-

UKOME’nin kararıyla Hafız Şerif Sokak’ta trafik akışı kuzey-güney yönünden, güney-kuzey yönüne verildi. İnönü Caddesi’nden gelen araç sürücüleri artık Hafız Şerif Sokak’a giriş yapamayacak. Hürriyet Caddesi’nden gelen araçlar, yeni düzenlemeyle Dar Sokak başındaki çeşmenin bulunduğu yerden Hafız Şerif Sokak’a girip kuzey yönüne doğru ilerleyip İnönü Caddesi’ne çıkabilecek, oradan da batı yönüne ilerleyecek.

ca1becd6-5f27-4bbd-907f-59abbbe681b4.jpg

HÜRRİYET’İN YÜKÜ AZALACAK

Yapılan bu yeni düzenleme, yıllardır Hafız Şerif Sokak’taki kuzey-güney seyrine alışık olan sürücülerin kafasını karıştırdı. Yetkililerin, bu yeni düzenlemeyle Hürriyet Caddesi’ndeki trafik yoğunluğunu İnönü Caddesi’ne kaydırmayı amaçladığı sanılıyor. Hürriyet Caddesi’nden İnönü Caddesi’ne doğru çıkış daha önce Leyla Atakan Caddesi ve Abdurrahman Yüksel Caddesi’nden sağlanıyordu. Şimdi buna Hafız Şerif Sokak da eklendi.

b356b80a-124e-4c7d-a7ea-cebd0cc38c85.jpg

TRAFİK YOĞUNLAŞACAK

Ancak diğer caddelere göre daha dar olan Hafız Şerif Sokak’ta yeni düzenleme, bölgedeki trafik akışını eskiye göre daha da arttırabilir. İstiklal Caddesi’nde hayli yoğun olan yaya sirkülasyonu, burada araç trafiğiyle birlikte sıkıntı yaratabilir, Aynı şekilde, Sanat Sokağı’ndan gelen yayalar da araçların seyrini azaltabilir. İnönü Caddesi’ne çıkışta araçların rampada beklemeleri, bu sırada sokakta yoğunlaşacak egzoz gazı bölge esnaflarını da sıkıntıya sokabilir.

d0d6b5d7-f4f8-4508-9317-2993fd186c5e.jpg

BİTKİLER BUDANMALI

İzmit trafiğinde bir süre önce yapılan düzenlemeyle bilindiği gibi Acısu inişinden Cumhuriyet Caddesi’ne geçişe izin verilmiş, Yürüyüş Yolu’ndaki dubalar kaldırılmıştı. Ancak, burayı kullanan araç sürücüleri için şimdi yeni sıkıntılar gündeme geldi. İlki, Hürriyet Caddesi’nin bu dönüş kısmında bulunan atık kutusunun araç sürücülerinin görüşünü engellemesi. Aynı şekilde, Hürriyet Caddesi’ni geçip, Cumhuriyet Caddesi’ne dönmek isteyen araç sürücüleri de dönüş cebinde Yürüyüş Yolu kenarındaki bitkilerin yüksek oluşu nedeniyle Tran Garı yönünden gelen araçları göremiyor. Bunun için aracın burnunu çıkartmak zorunda kalınıyor. Bu da olası kazaya davetiye çıkartıyor. Yetkililerin, görüş açışını engelleyen bu iki konuyu halletmesi şart gibi gözüküyor.

55a789b3-efec-43f9-b3d9-d438d41d73b7.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.