1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İzmit'te Mekke'nin Fethi coşkusu
İzmit'te Mekke'nin Fethi coşkusu

İzmit'te Mekke'nin Fethi coşkusu

İzmit’te Mekke’nin Fethi ile ilgili etkinlik büyük ilgi gördü

A+A-

İzmit Belediyesi ile kısa adı TÜGVA olan Türkiye Gençlik Vakfı İzmit Temsilciliği ortaklığındaki etkinlik, Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Salonun ağzına kadar hınca hınç dolduğu etkinliği İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, TÜGVA Kocaeli Temsilcisi Yusuf Yazıcı ile çok sayıda vatandaş takip etti. Ünlü televizyon programcısı Serdar Tuncer’in de katıldığı Mekke’nin Fethi programı Kur’an tilaveti ile başladı.

 

izmittemekkenin-(5).jpg

 

ÖNEMLİ GÖREVLERİMİZ VAR

Etkinlikte konuşan Başkan Doğan şunları söyledi: “Bizler tıpkı atalarımız gibi Peygamber Efendimizin yolunda gitmeye çalışan nesilleriz. Atalarımız fetihleri yaparken sadece silahla, güçle değil dinimizin Peygamber Efendimizin çizdiği yolun işaretleriyle gönülleri de fethetmişlerdir. Fiziken, silah zoruyla bir yeri fethedebilirsiniz ama asıl oradaki kalıcılığı sağlamak insanların hücrelerine kadar fethetmekle olur, kendine ve o anlayışa bağlamakla olur. Bu anlamda fatihlerin en büyüğü Peygamber Efendimizdir. Bizlerde O’nun yolunda bu günlerin fatihleri olmalıyız. Çünkü çok önemli görevlerimiz var. Fetihlerin devam etmesi gerekiyor. Bugün bunu var olan görevliler, yarın çocuklarımız ve siz gençlerimiz yapacaksınız.

 

izmittemekkenin-(4).jpg

 

GENÇ DOSTU BELEDİYE

İzmit Belediyesi olarak genç dostu bir belediyeyiz. TÜGVA gibi yeni nesil bir vakıfla yeni nesil belediyecilik çalışmalarımızı birleştiriyoruz. Bu anlamda geçlerimize ve geleceğimize yapmış oldukları desteklerden dolayı TÜGVA Genel Başkanımıza, il ve ilçe başkanlarına teşekkür ediyorum. Yaptığımız bu çalışmalar yeni fetihlerin çalışmaları. Fetihlere hazırlık ve yeni fatihlerin yetiştirilme çalışmaları. Bu sebeple şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada İzmit Belediye olarak her zaman bu çalışmaların yanındayız. Gençlerimizle, yaptığımız çalışmalardan büyük keyif alıyoruz.

 

YENİ FATİHLER, YENİ FETHİLER

Sizleri çok seviyor ve çok güveniyoruz. Siz bizden daha iyi olacaksınız. Yedi düvele verilen mücadele bugün de, yarında olacak. Belki de ebediyete kadar sürecek. Biz, yeni fatihler olmak, yeni fetihler yapmak zorundayız. Her zaman hazırlıklı olmak zorundayız. Bu amaç doğrultusunda yapacağımız çok iş var. Daha çok çalışacağız, daha çok bilgili olacağız. Fenni, teknolojiyi daha çok kullanacağız. Yeni Türkiye’de, o ikiyüzlü Avrupa ve emperyalist ülkelerin tam terine, hakkın, ezilenin, haklı güçsüzün yanında, zulmün karşısında olacağız. Böylelikle görevimizi yapmış olacağız. Ben bu akşamki etkinliğin yeni fatihlere, yeni fetihlere vesile olmasını diliyorum.”

 

izmittemekkenin-(3).jpg

 

BARIŞ PEYGAMBERİ

İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu da yaptığı konuşmada, “Peygamber Efendimiz, hicretinin 8.yılından sonunda 10 bini aşkın silahlı askeriyle Mekke’ye dönerken, gönlünde hiçbir zaman kırıcılık, savaşçılık olmamıştır. Kâbe’nin fethi öncesinde sancaktarının ‘yarın savaş meydanında kan gövdeyi götürecek, yarın Kâbe helal kılınacak’ sözü üzerine ‘yanlış söylemiş, yarın Kâbe’nin şereflendiği gün olacak’ diyerek sancaktarını sözünden dolayı görevine son veriyor. Peygamber efendimiz böylesine bir barış peygamberidir” dedi.

 

TUNCER DE KATILDI

Ünlü televizyon programcısı Serdar Tuncer de yaptığı söyleşi de, “O ‘Fatih’i anlayacağız ki, fethi anlayalım. O ‘Fatih’i anlayacağız ki, kalbi anlayacağız, o ‘Fatih’i anlayacağız ki, kalbin rabbini anlayalım” şeklinde konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.