1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. İYİ Parti İzmit'te Filiz seçilmiş başkan
İYİ Parti İzmit'te Filiz seçilmiş başkan

İYİ Parti İzmit'te Filiz seçilmiş başkan

İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz tek adaylı olarak girdiği 2. olağan kongrede seçilmiş başkan olarak yoluna devam etti.

A+A-

İYİ Parti İzmit 2. Olağan Kongresi bugün İzmit Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Atama yoluyla göreve başlayan mevcut ilçe başkanı Pelin Coştur Filiz kongreye tek adaylı olarak girdi. 400 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu genel kurulda 30 yönetim kurulu ile birlikte 144 il delegesi seçildi. 10.00’da başlayacağı duyurulan kongre 12.00’de başladı.

GENİŞ KATILIM

Kongreye Filiz ve eşi Prof. Dr. Serdar Filiz’in yanı sıra İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, İl Başkanı Şanbaz Yıldız, Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Mehmet Aras, Alperen Ocakları Kocaeli İl Başkanı Murat Ağçay, İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Ruhittin Sönmez, İYİ Parti İzmit Belediyesi Meclis Üyesi Yaşar Kardaş, il yönetim kurulu üyeleri, yeni ve eski ilçe başkanları,Türk Ocakları Kocaeli Şube Başkanı Yücel Alpay Demir ve partililer katılım sağladı.

beraberlik-(3).jpg

CHP’LİLERDEN YOĞUN İLGİ

Kongreye Hürriyet’in yanı sıra CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, Kocaeli eski Milletvekili ve eski İzmit Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Erenkaya, İl Başkan Adayı Harun Yıldızlı, CHP İzmit Kadın Kolları Başkanı Birgül Gök, ilçe yöneticileri ve eski İlçe Sekreteri Arda Başaran katılım sağladı. Ayrıca Erenkaya’nın il başkanı gibi karşılanması dikkat çekti. Kongrenin Divan Başkanlığı’na Teşkilat Başkanı Nusret Acur, Divan Başkan Yardımcılığına Fatma Zehra Korucuoğlu, Katip üyeliklerine ise İsmail Horoz, Osman Halis Çabuk ve Hande Uslu seçildi.

123-039.jpg

“ONUR VE GURUR DUYUYORUM”

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Pelin Coştur Filiz, “Birkaç haftadır ülkemizi saran deprem silsilesinin etkisi altındayız. Depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza şifa diliyoruz. Biz hem iyiler olarak hem de deprem gerçeğini 21 yıl önce en acı şekilde yaşamış insanlar olarak onların durumunu en iyi biz anlarız. Genel merkezimizin talimatıyla da tam bir seferberlik halinde deprem bölgelerine yardımlarımızı en hızlı şekilde ulaştırdık. İzmit ilçe başkanlığına adaylığımı açıkladığım zaman da belirttiğim gibi bu kongre benim için asla rekabet yarışı değil. Şehrimizin ve ülkemizin sorunlarına en iyi biz katkı sunarız diyenlerin yarışı. Biz boşuna iyi olmadık. Sizlerin arasında olmaktan onur ve gurur duyuyorum” dedi.

birlikte-011.jpg

“ÜLKEMİZİN AYDINLIK GELECEĞİ”

Filiz sözlerinin devamında, “Burada bir demokrasi şöleni gerçekleştiriyoruz. Ülke tarihimizde en büyük ekonomik kriz yaşanıyor. Yerli ve milli her şeyimiz satıldı. Ormanlarımız talan edildi. Milli bayramlarımızı kutlayamıyoruz. Andımız’a bile tahammül edemiyorlar. Ülkemizin kurucularına sürekli hakaret ediliyor. Tarihimizde görülmeyen şekilde insanlarımızın psikoloji bozuldu ve yoksulluktan intihar eden noktaya geldi. Kendi vatandaşlarımızı besleyemezken 5 milyon Suriyeli’yi besliyoruz. Yerel seçimler dolayısıyla tüm Türkiye gördü ki İYİ Parti ülkemizin aydınlık geleceği için kilit partidir. İzmit’te trafik ve otopark sorunu, alt yapı sorunları hepimizin canını sıkıyor. Biz sürekli mahalleleri ve köyleri dolaşarak bu sorunları dinleyip gerekli mercilere iletiyoruz. Fatma Kaplan Hürriyet ile birlikte vatandaşlarımızın sorunlarını çözmeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

“PARLAMENTER SİSTEMİ GETİRECEĞİZ”

Filiz’in ardından kürsüye gelen İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, “ İYİ Parti Kocaeli İl başkanı olarak değil bu ülkede 40 yıldır bir davaya inanmış biri olarak İYİ Parti iyi ki kuruldu diyorum. Çünkü ülkede değişmez denilen bir anlayış ülkenin talihini Türk milleti devlet kültürüne sahip olmasına rağmen ,bunlar başımıza yeni bir sistem getirdi. 31 Mart 2019 yılında bir değişime birlikte imza attık. 2 yılda bu kadar bir değişimi yapmak, kısa sürede bunu yapmak çok zordu. İyileştirilmiş parlamenter sitemi bizler getireceğiz” dedi.

yildiz-001.jpg

“CHP ÜSTÜNE ALINABİLİR”

Yıldız sözlerinin devamında, “Yol yapmak için fabrikalar satılıyor. Tek kişinin yönettiği bir cumhuriyet olduk. Bu ülkede erken bir seçim kaçınılmaz. Burada bir toyumuz var. İyi ki Pelin başkanla yol yürüdük. Fatma Kaplan Hürriyet le birlikte değişime imza atan bir arkadaşımız. Meral Akşener Kocaeli Gündoğdu köyünden. Bu bizim için büyük bir artı, burada daha büyük işler yapabiliriz. Milletvekili deseniz ilk sıralarda Lütfü Türkkan’ı sayarsınız. Biz önü isimlerimizle güzel işler yapacağız. 100 yıllık, 20 yıllık partiler çarşaf liste ile seçim yapmazken biz çarşaf liste ile yaptık bunu CHP de üstüne alınabilir” dedi.

“KİM BAKACAK BU İNSANLARA”

Yıldız’ın ardından konuşan İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, “Siyaset artık sokağa indi. Ekranlar bize kapalı. Uzun süredir hiçbir tartışma programına çıkmıyorum. Türkiye bu duruma tek sesli yönetim yüzünden geldi. Erken seçim hakkında yazmıştım. Ülkenin gidişinde belirgin bir hadise var; bu kötülükleri yok edecek bir arıza hangisi? Şu anda İP. Cumhurbaşkanı bir savaş açabiliriz dedi. Meclis karar alır sonra gidilir. Bu bir diktatörlüktür. 28 Haziran inşallah olur diye dua ediyorum. Çünkü ülke seçimin yapılmadığı, parlamentonun olmadığı bir sistemle yönetilmeye devam edilecek. Türkiye’yi bekleyen daha 1 milyon Suriyeli var. Kim bakacak bu insanlara?” dedi. Fatma Kaplan Hürriyet’e ‘kaç iş başvurusu var’ sorusunu soran Türkkan, “10 bin” cevabını aldı.

turkkan-(1).jpg

“SİYASİ OYUNLARA MÜSAADE ETMEYİN”

“Asla ve katta siyasi oyunlara müsaade etmeyin” diyen Türkkan, “CHP’yi zaten yeterince şeytanlaştırdılar. Burada oyunu Meral Akşener bozdu. Yukarıda ciddi anlamda savaş yapılırken aşağıda hiçbir şey yokmuş gibi davranmamak lazım. 40 senedir Kocaeli’deyim. Arkamızda bıraktığımız hiçbir hesap olmadı. Adalet ve Kalkınma Partisi korkuyor artık, İYİ Parti’nin cesur yürekliliklerinden korkuyor. İlçe başkanlarımızdan rica ediyorum; daha çok insanlara sarılın. Bizden en ufak bir gidiş yüreğimizi acıtır. Asla ve katta siyasi oyunlara müsaade etmeyin” ifadelerinde bulundu. Türkkan’ın konuşmasının ardından İYİ Parti ve CHP’li yöneticiler birlik fotoğrafı verdi. Ayrıca konuşmaların tamamlanmasıyla tek adaylı kongrede oy kullanma işlemi başladı.

FİLİZ’İN YÖNETİMİ:

ASİL: Pelin Coştur Filiz, Sinan Yıldız, Cemil Özbey, Salim Yaşar, Cemil Uslu, Kenan Vural, Zümrüt Tuğba Kahyaoğlu, Cengiz Yaşar, Burcu Bayraktar, Tuncay Çatal, Abdurrahman Akgül , Nihal Kupşi, Cavide Yüceer, Umut Can Turgun, Muhammet Nurullah Yekta, Burak Şahin, İlhan Haftacı, Yavuz Dursun, Kadriye Çabuk, Nevin Akyıldız, Süleyman Demirci, Ali Osman Aydın, Yaşar Adalı, Tevfik Çetinkaya, Kübra Avcı, Fadime Yıldız Atik, Müjdat Mumcu, Erdal Demirkıran, Ayten Akgün, Samet Sütütemiz.

İL DELEGELERİ

Şanbaz Yıldız 
Pelin Coştur Filiz 
Sinan Yıldız 
Cemil Özbey 
Salim Yaşar 
Cemil Uslu 
Zümrüt Tuğba Kahyaoğlu 
Burcu Bayraktar 
İlhan Haftacı 
Nihal Kupşi 
Kadriye Çabuk 
Muhammed Nurullah Yekta 
Cavide Yüceel 
Nevin Ayyıldız 
Kanan Vural 
Umut Can Turgun 
Okan Can Karadeniz 
Adem Erol Derin 
Yaşar Adalı 
Süleyman Demirci 
Feriha Efe 
Neslihan Hilal Cantimur Kara 
Buğra Yiğit Kılıç 
Ahmet Metin 
Burak Örçen 
Muhsine Akyıldız Evciler 
Vedat Biricik 
Cihan Bahadır Yaşar 
Turgut Karagöz 
Ufukan Aslan 
Serdar Kaman 
Cenk Serhat Dayanç 
Neslihan Demirel 
Selma Demirkıran 
İsmail kayabay 
Kürşat Biçer 
Cenk Erbil 
Kaan Dilmen 
Veli Başkurt 
Tunay Ata 
Pelin Dönge 
Ali Karaca 
Şaban Ufuk 
Ufuk Turan 
Baha Yavuz 
Emre Evren 
Yaşar Kardeş 
Nurettin Bulut 
Erdal Demirkıran 
İrfan Dinçay 
Berat Ebru Yücel 
Emre Demirkıran 
Mehmet Yılmaz 
Gürkan Fusti 
Gürkan Varol 
Meliha Çalışkan 
Züleyha Vatan 
Ünzile Yılman 
Mustafa Ağı 
Özlem Beyoğlu 
Melis Cuna 
Emre Bağdatlı 
Recep Yedekçi 
Hicran Yedekçi 
Kadir Tutkun 
Erdi Cankuru 
Nurten Avcı 
Enes Talha Turanlı 
Mine Kardaş 
Serdar Metin 
Aydın Barış 
Narın Şirin 
Mustafa Kaymaz 
Hakan Karabulut 
Yılmaz Arif Çiftçi 
Arda Gündoğdu 
Sevde Güliz Okumuş 
Nuri Hasçelik 
Birol Kolay 
Beyhan Pehlivan 
Kadir Efe 
Ayhan Ortaç 
Özkan Tavşan 
Murat Uzan 
Alper Bircanoğlu 
Taner Sevilen 
Gökhan Büyüksökmen 
Alibey Yazıcı 
Mehmet Ergin Demirel 
Mehmet Yıldız 
Ali Osman Köseoğlu 
Menderes Yıldız 
Sevda Aslan 
Aygül Yılgın 
Hüseyin Koca 
Veis Sever 
Zeynep Resan Bircanoğlu 
Arslan Deniz 
Elif Topçu 
Serhan Hacıhüseyinoğlu 
Tayfun Yıldız 
Aynur Hacıhüseyinoğlu 
Salim Görgülü 
Cevat Yıldız 
Fadime Yıldız Atik 
Ayşegül Görgülü 
Burçak Nurhan 
Seher Yıldız 
Cengiz Yaşar 
Sevim Yeşilyurt 
Sıtkı Topal 
Emine Alpay 
Hatice Kübra Avcı 
Veysel Avcı 
Serma Aksoy 
Barış Aksoy 
Erol Yaşar 
Aytunç Çetinbaş 
Mustafa Burak Kuşçu 
Hakan Topçu 
Çağlar Alkan 
Şaban Evren 
Abdurrahman Esin 
Sibel Biçek 
Burak Ata Altan 
Melik Fırat Taşer 
Erol Budak 
Nurgül Kayabar 
Hanifi Alpay 
Kenan Başaktar 
Sibel Yıldız 
Meryem Yıldız 
İbrahim Sarı 
Yavuz Uzun 
Bekir Ünal 
Ercan Sarıkaya 
Abdülkadir Erbağcı 
Mustafa Emre Mercan 
Yavuz Avşar Demir 
Kerim Karacan 
Ruhittin Sönmez 
Zekai Kahyaoğlu 
Halit Görkem Akgün 
İsmail Horoz

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.