1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İşler, Kızılay Derince şube başkanı oldu
İşler, Kızılay Derince şube başkanı oldu

İşler, Kızılay Derince şube başkanı oldu

Türkiye Kızılay Derneği Derince Şube Başkanlığında tek listeyle gidilen seçimde önümüzdeki 3 yıl için başkan Yaşar İşler oldu.

A+A-

Üç yıl başkan seçilen Yaşar İşler, Kırmızı Hilal’i daha iyi yerlere taşıyabilmek için ellerinden gelen her şeyi göstereceklerini vurguladı.

Kongreye katılan Kızılay Genel Başkanı Başdanışmanı Murat Ellialtı, Türk Kızılay’ının sadece Türkiye için değil dünya için de çok önemli ve uluslararası bir kuruluş olduğunu belirtti. Ellialtı, şunları söyledi:
"2018 yılında 40'ı aşkın ülkede, başta ülkemiz olmak üzere 23 milyon insana insani yardım ulaştırdık. Bugün memleketimiz, dünyanın en fazla insani yardım yapan ülkesidir. 8 milyar doları aşkın insani yardım ile en öne geçtik. Gayrisafi milli hasılasından ayırmış olduğu yüzde 0,75'lik payla da dünyanın en cömert ülkesiyiz. Türkiye insani yardımda dünya birincisi. Türkiye dünyanın en zengin ülkesi değil ama en cömert ülkesidir" dedi.

Kızılay Kocaeli Şube Salonunda yapılan kongrede Divan heyetinin oluşturulmasından ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Ardından bir konuşma yapan Kızılay Şube Başkanı Yaşar İşler, Kızılay’a katkı veren tüm başkanlara teşekkür etti. İşler, Kızılay’ın her zaman garip-gureba’nın yanında olduğunu belirterek, “Kızılay bir gönüllük işidir. Biz fakir mağdurların haklarını korumak için kollarımızı sıvadık. Kızılay Şubemize gönderilen her türlü yardım malzemesini ihtiyaç sahiplerini ilgili kurumlar ve muhtarlarımız ile birlikte tespit ederek yardımlarımızı onlara ulaştıracağız. Yönetim kurulunda yer alacak olan arkadaşlarımız ile birlikte sorumluluğu en iyi şekilde taşıyacağız. Biz sorumluluğumuzun bilincinde olarak Kızılay’ı en iyi şekilde temsil edeceğimizi de her kesin bilmesini istiyoruz.” dedi.

Daha sonra faaliyet raporu ve 2019 – 2020 - 2021 yılı hedefleri ve Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’ın gönderdiği mesaj okundu. Kınık mesajında, “Bu merhamet çınarının bir yaprağı olmak bile üzerimize tarihi bir sorumluluk yüklerken; Kırmızı hilali bekleyen milyonlarca ihtiyaç sahibinin gözleri üzerimizdeyken Vazifemizi layığıyla yerine getirebilmenin kaygısıyla “güçlü Türkiye güçlü Kızılay” diyerek çıktığımız bu yolda “iyiliği emretmek, kötülükten men etmek” Düsturuyla üstlendiğimiz değerli vazifeyi en kalbi duygu ve düşüncelerimizle tebrik ediyor ülkemiz, milletimiz ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyoruz. “ dedi.

Tek listeyle ile gidilen seçimde, başkan seçilen İşler, kendisini bu göreve layık gören tüm üyelere teşekkür ederek, amaçlarının maddi durumu iyi olmayan ve bakıma muhtaç insanlara yardım eli uzatmak olduğunu ifade etti.


Türk Kızılayı Derince Şube Yönetimi


Yaşar İşler başkanlığındaki yönetim kurulu asil üyeleri şu isimlerden oluştu: Samet Topal, Hasan Malo, Gülşen Akbulut, Mesut Demir


Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri: Fatma Akarsu, Eyüp Usta, İbrahim Yavuz, Hazım Esirci, Zeynep Çağlayan Mert


Şube Denetçisi Asıl Üye: Osman Koçyiğit


Şube Denetçisi Yedek Üye: Ayhan Turan

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.