1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Hürriyet: "Sizi vatandaşa şikayet ediyorum"
Hürriyet: "Sizi vatandaşa şikayet ediyorum"

Hürriyet: "Sizi vatandaşa şikayet ediyorum"

İzmit Belediye meclisinde ilk 6 madde AK Parti grubu tarafından komisyona havale edilmesi üzerine konuşan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, "Böyle uzlaşmasız giderseniz doğru bir yaklaşım değil” dedi

A+A-

İzmit Belediyesi Ağustos ayı meclis toplantısı gerçekleştirildi. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in başkanlığında yapılan meclis toplantısında 19 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

_dsc0033.jpg

“UYGULAMALARIMI BALTALAMIŞ OLURSUNUZ”

Gündemin ilk 6 maddesinin komisyonlara havale edilmemesi gerektiğini ifade eden İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Bu maddeler komisyona atılırsa, Kreş uygulamalarımı baltalamış olursunuz. Bu idare bir kadrolaşmadır. İşin ehli insanlarla çalışmanın yürümesi için gelen bir öneridir. Büyükşehir belediye meclisinde başkanı bu konuda hiç zorlamadık. Takdir sizin ama zamanımız az hızlı hareket etmemiz lazım. Kreşleri açmak için müdürlük kurmam gerekiyor. Müdürlük ve bütçe planlamaları yapmamız lazım. Ulaşım müdürlüğünün adının koordinasyon işleri müdürlüğü olarak değiştireceğiz” diye konuştu.

mustafa-soydabas.jpg

“SİZİ VATANDAŞA ŞİKAYET EDİYORUM”

AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Soydabaş, “4’üncü ayınızdasınız daha önce konuyu meclise getirebilirsiniz. Biz komisyona havale etme yönünde karar aldık” dedi. Fatma Kaplan Hürriyet, Soydabaş’ın bu sözleri üzerine, “Yani bu projeleri geciktireceksiniz. Kreşler sizin de vaadinizdi. Siz şu anda cezalandırma yapıyorsunuz. Kreşleri geciktireceksiniz başka bir şey değil. Bende sizi bu şekilde vatandaşa şikayet ediyorum. Böyle uzlaşmasız giderseniz doğru bir yaklaşım değil” dedi.

_dsc0037.jpg

MHP’Lİ ÜYE AK PARTİLİLERİ ŞOK ETTİ

MHP’li meclis üyesi Ayhan Arpacı, “Bence vakit kaybetmeyelim. Vicdani düşüncemle ben evet diyorum. Ben kreş için evet diyorum. Başkanın anlattığı şekildeyse ben kentimin ve ülkemin menfaatine olacak bir şeyse evet derim” dedi. Maddeye Arpacı’nın “Evet” demesi AK Partili belediye meclis üyelerini adeta şok etti.

ayhan-arpaci-2.jpg

MHP’LİLERDEN SORU ÖNERGESİ

MHP’li belediye meclis üyeleri Engin Duymaz ve İlker Kazan yazılı soru önergelerinde, “İlçemizde yaşayan dar gelirli, özürlü ve yaşlı ihtiyaç sahibi kişilerle ilgili olarak, belediyemiz nakdi yardım yapmakta mıdır? Yardım edilmesi halinde hangi kriterler dikkate alınarak seçim yapılmaktadır. Yardım yapılıyorsa 1 mayıs itibariyle kaç liralık nakdi yardım yapılmıştır?

ucar.jpg

“ENGELSİZ PARK PROJESİ”

İlçemiz sınırları içerisinde büyük park ve Pazar yerlerinde tuvaleti olmayanların tespit edilerek buralarda ücretsiz kullanıma açılacak tuvaletler yapılması hususunda belediyemizin gerekli çalışmaları yapmasını istiyoruz. İlçemiz sınırları içerisinde engelli çocuklarımızın kullanımına uygun “Engelsiz Park” projesi adı altında ve yalnız engelli çocukların girebileceği, onların kendine güvenlerini kazanmalarında etkin ortamların sağlandığı parklar yapılmasını ve bu konuya öncelik verilmesini, yapılan çalışmalarla ilgili meclisimizin bilgilendirilmesini istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

mhpliler-oy-(2).jpg

AK PARTİLİLER İHALE ŞARTNAMESİNİ SORDU

AK Parti Grubu tarafından verilen soru önergesinde ise, “Temizlik hizmetlerinde kullanılmak üzere 6 ay süreyle kiralanan araçlarla ilgili olarak yerel basın organlarında şartnamede istenen teknik şartlara uygun olmadığı hususunda yazılar çıkmıştır. İhale teknik şartnamesinin ve bu şartnamede istenen araçların özellikleri ile ilgili olarak taraflarımızın yazılı olarak bilgilendirilmesini istiyoruz” ifadelerine yer verildi.

TUTUŞ, 2 ÇALIŞANIN MAAŞINI SORDU

Belediyede çalışan Adem Özay ve Kamil Akgül’ün maaşlarının yatırmaması ile ilgili konuşan AK Partili meclis üyesi Muharrem Tutuş, “2 arkadaşın maaşı yatmamış. Derdim siyaset değil, mağduriyetin kaldırılmasıdır” dedi.

Konuyla ilgili sözlerini sürdüren Tutuş, "kişinin hangi şartlarda çalışacağı bellidir. Bu işi sürüncemede bırakmamak gerek. Herkesin evi çocuğu var. Ben açlığın ne olduğunu bilirim diyorsunuz. Bayram önü bu arkadaşların maaşların yapması gerek. Derdim siyaset değil, mağduriyetin kaldırılmasıdır” dedi.

KİMSEYİ BOŞ YATIRMAYACAĞIM

Tutuş’un ardından söz alan Hürriyet ise, şu ifadeleri kullandı “Herkesin verilen görevi yapma sorumluluğu var. Ben geldiğimden beri sürgün işine hiç girmedim. Ben bu arkadaşları tanımam. Birçok arkadaşı bir müdürlükten alıp başka bir müdürlüğe görevlendirdik. Bu bir sürgünlük değil. Ama bu arkadaşlar 1 aydır işe başlamadı. Mağdur etmek istesem iş haddini fesh ederdim. Gitsinler işlerine başlasınlar dedim. İnatla zabıta elbiselerini giyip bütün gün oturuyorlar. Ben de insanım ama kusura bakmayın da iyi niyetim sömürülmesin. Şuan da istesem çıkartırım ama direniyorum. Göreve geldiğim ,ilk aylarda ciddi partizanca davranan arkadaşlardan sıkıntı yaşamasınlar ve kazanmak için mücadele ettim. Derdim hesaplaşma olsaydı bu olmazdı. Bu şekilde benim tökezletmeye çalışan işçi ya da memura gereğini yapacağım. Kimseyi boş yatırmayacağım” dedi.

ARTIK GEREĞİ YAPILACAK

AK Partili Meclis Üyesi Muharrem Tutuş, CHP’li bazı meclis üyelerine yönelik olarak, “Siz bilgi kirliliği yapıyorsunuz” dedi. Tutuş’a yanıt veren CHP’li meclis üyesi Hakan Tanta, “Asıl bilgi kirliliği yapan sizlersiniz. Milleti oto çöpe gönderirken onları konuşmuyorsunuz” diye yanıt verdi. Tanta’nın ardından konuşan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Bundan sonra işini yapmayanın görevine son verilecek. Artık gereği yapılacak” dedi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.