1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Eski hastanenin yeri bakın ne olacak?
Eski hastanenin yeri bakın ne olacak?

Eski hastanenin yeri bakın ne olacak?

Yeni Kocaeli Devlet Hastanesi’nin yapılmasıyla boşalan eski hastanenin yerine yapılacak yatırım Büyükşehir Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısında kesinleşti

A+A-

Yeni Kocaeli Devlet Hastanesi’nin yapılmasıyla boşalan eski hastanenin yerine yapılacak yatırım Büyükşehir Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısında kesinleşti. Eski binanın yerine 4 katlı yeni bir bina yapılırken; İzmit İlçe 1. Basamak Sağlık Merkezi ve dağınık sağlık birimleri bu alana taşınacak.

 

BAŞKAN 15 TEMMUZ’A ÇAĞIRDI

Büyükşehir Belediyesi İbrahim Karaosmanoğlu’nun başkanlığında Temmuz ayı meclis toplantısını gerçekleştirdi. Leyla Atakan Kültür Merkezi Dr. Şefik Postalcıoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleşen mecliste 120 maddeden oluşan gündem görüşülüp karara bağlandı. Meclis toplantısı başlamadan önce konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Pazar günü 15 Temmuz programımız var. Milli İrade Meydanı’nda 20.30 ile 07.30 saatleri arası özel bir program gerçekleştirilecek. Bu etkinliğimize tüm meclis üyelerimizi davet ediyorum” dedi.

 

36983645_1043254815836784_258371011890642944_n-001.jpg

 

OTOBÜSLER ÜCRETSİZ OLACAK

15 Temmuz hain darbe girişimin yaşandığı o acı günde Hat 200, 250 ve 800 dışındaki ulaşım araçlarının hepsi sabah 17.00 ile ertesi gün 07.00 saatleri arasında ücretsiz olarak hizmet verecek. Mecliste aynı zamanda yeni bir görevlendirilme de yapıldı. İSU Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Alaatin Alkaç, Büyükşehir Belediyesi GeneL Sekreter Yardımcısı olarak atandı. Meclise önergeler veren CHP’li meclis üyeleri, muhtaç ailelerin kullanması için verilen 41 kartın kaç vatandaş tarafından kullanıldığını sordu.

 

KANDIRA YOLU NE OLACAK?

CHP tarafından verilen ikinci soru önergesinde ise ölüm yolu olarak anılan Kandıra- İzmit yolu için 2016’da temel atma töreni yapılarak 2 yıl içinde tamamlanacağı söylenmişti. Aradan 2 yıl geçmesine rağmen hala vatandaşlarımız orada hayatını kaybetmektedir. Bu yolun akıbeti nedir? Ulaştırma bakanlığıyla görüşmeniz oldu mu? Belediyenin bu konuda bir katkısı var mıdır?” diyerek bir takım soruları dile getirdi.

 

GEREKEN ÇALIŞMAYI YAPACAĞIZ

Önergeye yanıt veren Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Müteahhit ödeme sıkıntısı çektiği için yolların yanlarını bile yapmadı. Karayollarının Türkiye genelinde korkunç güzel çalışmaları var. Ama bununla birlikte mali sıkıntılar da var. Biz karayolları ile gereken çalışmayı yapacağız. Kandıra’nın girişinde ışıklarda köprülü kavşak yapıldı. Önümüzdeki dönemde önemli yerleri de tamamlanacak. Takibi yapılıyor. Merak etmeyin” dedi.

 

CENGİZ TOPEL ÜST GEÇİDİ

Meclis toplantısında, Karamürsel’de İlçe Jandarma Hizmet Binasının lojman ve müştemilatı ile birlikte Büyükşehir Belediyesi’ne devri karşılığında Dereköy Mahallesi’nde natamam olan okul binasının Büyükşehir Belediyesi tarafından Jandarma Hizmet binasına dönüştürülmesiyle ilgili komisyon raporu oy birliğiyle kabul edildi. Çok sayıda isimsiz sokağa isim verilmesi ve Kartepe Cengiz Topel Havalimanı girişinde yeni yapılan yaya üst geçidine “Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı Üst Geçidi” isminin verilmesi ilgili teklif oy birliğiyle kabul edildi.

 

KURAN KURSU YAPILACAK

Mülkiyeti hazineye ait olan Santral Sağlık Ocağı’nın bina ve arsası Büyükşehir Belediyesi’ne tahsis edildi. Büyükşehir’de buna karşılık Cedit Mahallesi Tuana Evleri bölgesinde bulunan 2 parselin ASM ve Kreş yapılması için İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne 10 yıl süreyle tahsis etti. Mülkiyeti Büyükşehir Belediyesi’ne ait Başiskele Bahçecik Yeşilkent’te bulunan Kalıcı İş Merkezi’ndeki 71 adet kalıcı işyeri Milli Eğitim Bakanlığı’na tahsis edilmişti. Bu tahsis kaldırılarak Müftülük hizmetlerinde kullanılmak üzere Başiskele İlçe Müftülüğü’ne tahsis edilmesiyle ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu’nun raporu oy birliğiyle kabul edildi. O alanda bundan sonra artık bir Kuran Kursu olacak.

 

TATARİSTAN’A GİDECEKLER

İzmit Cedit Mahallesi sınırları içinde bulunan Kocaeli Devlet Hastanesi’nin güneyinde kalan, halen otopark olarak kullanılan 3 bin 500 metrekarelik alanda yapılacak imar planı değişikliğiyle ilgili komisyon raporu meclisten geçti. Böylece bu alanda yapılacak zemin artı 4 katlı binaya; İzmit İlçe 1. Basamak Sağlık Merkezi ile dağınık durumda olan sağlık birimleri taşınacak. Meclis toplantısında, Büyükşehir Belediyesi’nin ticari, ekonomik ve kültürel ilişkileri başlatmak ve geliştirmek amacıyla Eylül ayında Tataristan Cumhuriyeti’ne teknik ve kültürel gezi düzenlenmesi ve bu geziye Büyükşehir Belediye Meclis üyelerinin katılmasıyla ilgili teklif oy birliğiyle kabul edildi.

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.