1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Diyadinli muhtarlar İzmit’e hayran kaldı
Diyadinli muhtarlar İzmit’e hayran kaldı

Diyadinli muhtarlar İzmit’e hayran kaldı

Diyadinli muhtarlar, İzmit Belediyesi’nin misafiri olarak ilimize konuk oldu. Belediye başkanı Nevzat Doğan ve İzmitli meslekdaşlarıyla bir araya gelen Diyadinli muhtarlar, İzmit’e hayran kaldıklarını dile getirdi

A+A-

OTELDE AĞIRLANDILAR

 

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ın Diyadin ziyareti sırasındaki daveti üzerine Diyadin Belediye Başkan Yardımcısı Salih Yaşar, 60’dan fazla muhtar, bölgenin önde gelenleri ve iş adamları önceki gün İzmit’e geldi. Başkan Nevzat Doğan, danışman olarak görevlendirildiği Ağrı’nın Diyadin ilçesindeki muhtarları Luxor Garden Otel’de ağırladı. Başkan Doğan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen akşam yemeğine Diyadin’den gelen misafirlerin yanı sıra; AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, Ağrı Milletvekili Cesim Gökçe, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, AK Parti Ağrı İl Başkanı Kemal Atmaca, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, İzmit İlçe Müftüsü Musa Meriç, Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı Vedat Yoldaş, belediye meclis üyeleri, İzmit’teki ağrılı iş adamları, belediye başkan yardımcıları ve İzmit’in muhtarları katıldı.

 

KOLAY İŞ DEĞİL

Şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim okunması ve İstiklal Marşı ile başlayan programda teröre lanet edilerek birlik ve beraberlik mesajları verildi Konuşmasında Diyadin’den gelen kardeşlerini ağırlamaktan mutluluk duyduklarını dile getiren başkan Doğan “Salonumuza baktığımızda bir insanın duygulanmaması elde değil. İçeride tam bir Türkiye fotoğrafı var. Partisiydi, ideolojisiydi hepsini bir kenara bırakalım, biz biriz. Bu güzel memleket, Diyadin’in her köşesinden İzmit’in her köşesine kadar memleketimizin her bir çakıl taşı ayrı bir güzellikte, ayrı bir değerde. Sizi şehrimizde ağırlayarak hem görgünüzü arttırmak hem de nefes almanızı istedik. Muhtarlık kolay iş değil, her bir köyde, mahallede başı ağrıyan, dişi ağrıyan, hastası olan, her eksiği olan sizi arar” dedi.

 

9c79dcb9-9d46-4769-b332-bda763ce888f__0b8568d3-2f75-4ef1-89ba-0d97f3c7370b.jpg

 

İLKLERİN BELEDİYESİYİZ

İzmit Belediyesi’nin ilkelerin belediyesi olduğuna da vurgu yapan belediye başkanı Doğan, “Muhtarlık birimini 2009 Nisan ayında ilk defa biz kurduk. Geçtiğimiz yıl devletimiz tüm belediyelerde bu birimi kurmayı zorunlu hale getirdi. Muhtarlar Gününü’de Türkiye de ilk defa biz kutladık. Hükümetimiz bu kutlamamızın da ülke genelinde yapılmasına karar verdi. Türkiye’deki tüm muhtarlarınızı ilk defa biz şehrimizde ağırlayarak ülke genelinde ‘Muhtarlar Günü’nü kutladık. Bugün yine bir ilke imza atıyoruz. Ağrı Diyadin’den gelen 60’dan fazla muhtarımızı ağırlıyoruz. Atandığımız yerin muhtarlarını şehrimize getirip ağırlıyoruz. Yine İzmit’imizin farkını gösteriyoruz. Tüm muhtarlarımız, ‘İzmitli dostlarımız bizi çağırdı’ diyerek evlerini bırakıp geldi. Dönerken de bizim samimi sevgilerimizi ve selamlarımı götürecekler” ifadelerini kullandı.

 

ZAMAN GEREKTİRİYOR

Nevzat Doğan şöyle devam etti: “Artık bölgemiz, o hainlere kapılarını kapattı. Sizlerde bu karara, bu birlikteliğe destek olun. Artık kazanan Kürt çocuğumuz, gencimiz, ülkemizin vatandaşları olsun. Biz enerjimizi oradaki hizmetlere harcayalım. Yapacak çok işimiz var. Yıllarca imkânlar ellerindeyken yapmadılar, yaptırmadılar. Bu esikleri nasıl gireceğiz noktasında bir görev aldık. Arkadaşlarımız heyecanla orada neler yapabiliriz noktasında işe koyuldu. Diyadin’imiz için kısa, orta ve uzun vadede çalışma planları oluşturduk. Diyadin’de gördüğümüz öncelik, yollarımız, kaldırımlarımız. Bu konularla ilgili belediye başkanımız ve başkan vekilimiz harıl harıl çalışıyor. Hava koşulları elverdiği sürece çalışmaları aralıksız yürütüyorlar. Biraz sabırlı olmalıyız. Vatandaşımız size sorduğunda siz de ‘bir bir yapacaklar’ deyin. Diyadin belediyemizin geçmişten gelen biriken borçları var. Bir yandan borçların ödenmesi, diğer yandan da hizmetlerin yapılması program ve zaman gerektiriyor.

 

9c79dcb9-9d46-4769-b332-bda763ce888f__faf4233a-9c8e-4c5d-8f0b-a175f5dccdc2.jpg

 

CAZİBE MERKEZİ OLACAK

Şehrimizin fiziksel eksiklerini giderirken vatandaşlarımızın sosyal hayatlarını da unutmayacağız. Önümüzdeki ay projelerimizin başlaması gerekiyor. Bunlar ana projeler değil ama oraya bir destek elinin geldiğini vatandaşlarımız hissettesin istiyoruz. Otobüs terminalimizin, hayvan kesim yerimizin olması gerekiyor. Hayvanlar sokak ortalarında kesiliyor. Bu konuyla ilgili gerekirse ön bir iyileştirme yapıp, sonrasında da modern hayvan pazarı ve kesimhanemizi yapacağız. Bir mahalle konağımız muhakkak olacak. Daha sayısız tespit ve projelerimiz var. Bölgeye dair asıl hedefimiz, Diyadin’de hem yaşamı daha da kaliteli hale getirmek istihdam sağlamak hem de cazibe merkezi oluşturmaktır. Diyadin’i turizm kenti yapmalıyız.

 

BİRAZ SABREDİN

O güzel kaplıcaları gerekli çalışmaları yaparak turizme açmalıyız. Yatırımcı bulacağız, biz destek olacağız. Hem gençlerimiz iş imkanı bulacak hem de gelen turistlere alışveriş yaparak esnaflar kazanacak. Biraz sabredersek Diyadin’i çok güzel günler bekliyor. İnşallah Diyadin yıldız gibi parlayacak. Bize güvenin ama siz de sahip çıkın, desteğinizi esirgemeyin. Diyadin’i nakış nakış işleyeceğiz. Yaklaşık 8 yıl önce belediye başkanı seçildiğimde bizim belediyemizin de borçları vardı, alacaklılar kapıdaydı. Muhtarlarımızla toplantı yaptığımızda herkes ihtiyaçlarını söyledi. Önce ben bu borçları ödeyeyim, bir yıl bitmeden benden hiçbir şey istemeyin dedim. Herkes bozuldu ama sabredildi. Birinci yıldan sonra o projeler birer birer hayata geçti. Sizden bir yıl beklemenizi istemiyorum ama inanın ve sabredin. Yıllar sonra yine bir araya geldiğimizde, hey gidi günler biz bunları konuşmuştuk, bak şimdi şehrimizde neler var diyeceğiz.”

 

ET VE TIRNAK GİBİYİZ

Konuşmasında İzmit’in muhtarlarını da Diyadin’e götürmek istediğini belirten Nevzat Doğan, hayatını kaybeden Orhan Mahalle Muhtarı Nazmi Balaban’a da Allah’tan rahmet, yakınlarına da sabır diledi. Gecede konuşan Ağrı Diyadin Belediye Başkan Yardımcısı Salih Yaşar ise, “Biz çok şanslıyız, Nevzat Doğan’ı bize kardeş olarak, destek olarak gönderenlerden Allah razı olsun. İzmit Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan ilkleri yapan bir belediye başkanı. İnşallah bu ilkeleri Diyadin’de de yapacak. Tek temennimiz ve tek amacımız hizmettir. Biz hepimiz bu ülkenin çocuklarıyız, bu ülke hepimizin. Bu ülkenin doğusuyla batısını kimse ayıramaz. Hiçbir güç bu ülkenin doğusuyla batısının kardeşliğini engelleyemez, bizler et ve tırnak gibiyiz” açıklamasını yaptı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.