1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. CHP’li başkanın iddialarına yanıt gecikmedi
CHP’li başkanın iddialarına yanıt gecikmedi

CHP’li başkanın iddialarına yanıt gecikmedi

CHP İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya’nın İzmit Belediyesi’ne ait taşınmazların kiralama ihaleleriyle ilgili açıklamalarına belediyenin Encümen Başkanı Av. Emine Zeybek cevap verdi

A+A-

İzmit Belediyesi Encümen Başkanı Avukat Emine Zeybek, belediyedeki tüm kiralama ve satış ihalelerinin encümen başkanı ve üyelerinin huzurunda (encümende CHP’li bir üyede bulunmaktadır) kamuoyuna açık şekilde ve 2886 sayılı Kamu İhale Kanunu’na göre yapıldığını, dileyen herkesin ihalelere katılma hakkı olduğunu belirterek, “Belediye başkanımızın, komisyondan geçmeden kendi başına bir kiralama yapmadığını, değil siyasi parti yöneticileri bu işle uzaktan yakından ilgi ve bilgisi olmayanlar bile bilmektedir” dedi.

 

SİYASİ MALZEME YAPIYOR

Zeybek açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı: “Gerçek anlamda siyaset yapmaktan bihaber olan, gündem bulma noktasında sorun yaşayan CHP İzmit İlçe Başkanı, bunu bile siyasi bir malzeme haline getirmeye çalışıyor. İzmit Belediyesi’nde peşkeş işlemini, siz ancak kendi anlayışınızla gerçekleştirirsiniz. Başta Belediye Başkanımız olmak üzere, tüm ekibin, belediyenin kuruşunu ziyan etmeden hizmet üretmeye çalıştığını herkes biliyor. CHP ilçe başkanı peşkeş çekiliyor diyerek gündem oluşturmaya çalıştığı vakfın ismini dahi yanlış biliyor. Binanın 2011 yılındaki dershaneye kiralanma süresi iddia edildiği gibi 4 yıl değil 3 yıldır. Küçükkaya, doğrusunu yanlışını bilmeden vatandaşlarımızı yanlış bilgilendiriyor. Söz konusu binada faaliyet gösterecek olan TÜGVA ile belediyemiz vatanına, milletine, bayrağına, değerlerine sahip çıkan gençler yetiştirecek. Kamu yararına olan bir vakfın vatanına, milletine, bayrağına sahip çıkan nesiller yetiştirmesi Küçükkaya’yı neden bu kadar rahatsız ediyor.

 

UCUZ SİYASET YAPIYORLAR

Sizlerin döneminizde, belediye şirketleri batık haldeydi. Onları gelir getiren kuruluşlar haline İzmit Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan getirdi. Bu konularda konuşmaya yüzlerinin olmaması gerektiğine inanıyorum. Özellikle belirtmek istiyorum ki, İzmit Belediyesinde hukuka aykırı hiçbir iş yapılmaz. Encümenimizde yapılan kiralamalar, kamuoyunun ve basının önünde gerçekleştirilmektedir. Ulu orta, asılsız suçlamalarda bulunacağınıza varsa hukuki bir eksiklik veya yanlışlık hukuk önünde gerekeni yapın. Bunlardan siyaset malzemesi çıkarmaya çalışıyorsanız her zaman ki gibi kaybedersiniz. Ucuz siyaset yapmayı bırakın.

 

TARLALARIN İÇİNDEN YÜRÜDÜ

‘Kılık kıyafetten siyaset yapacak değilim’ deyip, başkanımızın kılık kıyafetini kendinize malzeme yaparak siyaseti basitleştirmeyin. Belli ki, herkes kendine yakışan şekilde davranıyor. Başkanımız, şehit cenazesine 2 km’ye yakın yolu tarlaların arasından yürüyerek gitmiştir. Dolayısıyla ayağında çamurlu çizmelerin olmasından daha doğal bir şey olamaz. Başkanımızın, 10 bin kişinin araçlarıyla şehit cenazesine akın etmesi ve araçların yolu tıkaması sebebiyle 2 km. yolu tarlaların arasından çizmeyle yürümesini bile siyaset malzemesine çevirebiliyorsunuz. Belli ki, malzeme bulmakta zorlanıyorsunuz.

 

SİZ NEREDEYDİNİZ?

İsterseniz bugün başkanımızın giydiği ayakkabının rengine de bakın. Belki çarpıtarak ondan da bir şey bulabilirsiniz. Belli ki, siyasette eleştirecek bir şey bulamadığınızdan bunlarla uğraşıyorsunuz. Başkanımız, tarlaların arasından çamurlu çizmeleriyle de olsa şehidimizin cenazesinde yer aldı, peki siz neredeydiniz? Başkanımızın çamurlu çizmeleri, tarlaların arasından yürüyerek te olsa cenazeye katılma ve ailenin acısını paylaşma isteğini göstermektedir. O sevdaya sizin yüreğiniz de, aklınız da yetmez.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.