1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Çelik, yeni dönem için başarılar diledi
Çelik, yeni dönem için başarılar diledi

Çelik, yeni dönem için başarılar diledi

İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, yeni eğitim ve öğretim dönemi öncesinde hem velilere, hem öğrencilere hem de öğretmenlere başarılar diledi.

A+A-

HEYECANINIZI PAYLAŞIYORUM

İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, 17 Eylül Pazartesi günü başlayacak olan yeni eğitim-öğretim dönemi öncesinde yazılı bir açıklama yaptı. İl Milli Eğitim Müdürü Çelik, öğretmenlere, öğrencilere ve öğrenci velilerine tavsiyelerde bulundu. Çelik açıklamasında şu ifadeleri kullandı; “17 Eylül 2018 Pazartesi günü ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de ‘İlköğretim Haftası’ ile birlikte ‘2018-2019 Eğitim Öğretim’ yılını başlatmış olacağız. Yaklaşık 3 aylık tatilden sonra öğrencilerimiz okullarına yeniden kavuşmanın, yönetici ve öğretmenlerimiz eğitim adına iyi bir başlangıç yapmanın, velilerimiz de taşıdıkları sorumluluğu en iyi  şekilde yerine getirmenin heyecanı ile yoğun bir çalışmanın ve gayretin içerisine gireceklerdir.

 

MESLEKTAŞLARINA SESLENDİ

Değerli meslektaşlarım, toplumun ihya ve inşasına emek vererek geleceğimizin biçim almasında en etkin rolü olan kişiler, sizlersiniz. Geleceğin sorumluluğunun en çok sizlerin omuzlarında olduğunun bilinciyle hareket ettiğinizi ve büyük bir özveriyle çalıştığınızı biliyorum. Tarihimizden aldığı güçle aydınlık bir gelecek çizmeye gayret eden, yalnızca ülkemizin değil insanlığın da barışı ve huzuru için çalışan, bilinçli bir toplum inşa etmek daima önceliğimiz olmalıdır. Sizler, ne denli nitelikli nesiller yetiştirirseniz ülkemiz de o ölçüde kalkınacak ve müreffeh yarınlarda, onur duyacağınız bir katkınız olacağına gönülden inanıyorum. Sizleri yapmış olduğunuz ve yapacağınız çalışmalardan dolayı tebrik ediyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.

 

VELİLERE TAVSİYEDE BULUNDU

Değerli veliler, toplum hayatının biçimlenmesinde en etkili faktör olan eğitim konusunda hepimizin farklı sorumlulukları vardır. Çocuklarımızın yetiştirilmesinde sorumluluğun sadece öğretmenlerimizin üzerinde olduğunu düşünmemek gerekir. Zira eğitim, yalnızca okul ile sınırlı bir süreç değildir ve aile, eğitimin çok önemli bir parçasıdır. Öncelikle çocuklarımıza yeterli ilgi ve sevgiyi göstermeliyiz. Özellikle boş zamanlarını nasıl geçirdiklerini, arkadaş çevrelerini, alışkanlıklarını kontrol etmeliyiz. Okul ile daima iletişim hâlinde olmalı, çocuklarımızın söylediklerimizden ziyade davranışlarımızı örnek aldığını her daim hatırda tutmalıyız. Unutmamak gerekir ki; Hiçbir ana-baba evladına iyi bir eğitimden, iyi bir ahlaktan daha güzel miras bırakamaz.

 

SİZLERLE GURUR DUYUYORUM

Sevgili öğrenciler, eğitim sabır, disiplin, emek ve özveri gerektiren bir süreçtir. Bu sürecin sonunda edinilen başarı, asla tesadüfi değildir. Bir yolun sonundaki hedefe ulaşabilmek için adım adım yürümek gerekir. Zaman zaman güçlüklerle karşılaşsanız dahi unutmamalısınız ki amaçlarınıza ulaşmak için sorunlara akılcı çözümler üretmeli, planlı bir şekilde çalışmalı ve kendinize daima güvenmelisiniz. Eğitim hayatında edindiğiniz birikimler, siz ve aileniz için olduğu kadar ülkemiz için de önemlidir. Zira sizler geleceğimizin umudu, yarınlarımızın teminatısınız. Bu bilinçle hareket edeceğinize ve eğitim öğretim hayatınızı istikrarlı bir çalışma yöntemi ile şekillendirip hedeflerinize ulaşacağınıza inanıyor, sizlere güveniyor, sizlerle gurur duyuyor ve başarılar diliyorum.”

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.