1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. “Başkan Hanım’ın aklı hizmette değil”
“Başkan Hanım’ın aklı hizmette değil”

“Başkan Hanım’ın aklı hizmette değil”

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, göreve geldikten sonra ilk basın toplantısını bugün ilçe binasında yaptı. Güney, basın toplantısında İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’i eleştirdi

A+A-

İzmit halkının İzmit’te kendilerini muhafet görevi verdiğini milletin tercihinin başlarının tacı olduğunu belirten AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, “Bize verilen bu görevi layıkıyla yerine getireceğiz. 5 yıllık sürecin ardından yeniden halkımızın gönlünü kazanmayı başaracağız” dedi.

Seçimin sonrası bütün mahalle muhtarlarını ziyaret edip onların aşamadıkları sorunlarda yardımcı olacaklarını ve tebrik ettiklerini söyleyen Güney, önümüzdeki süreçte teşkilat iç yapılanmasına eğilip gerekli çalışmaları yapmak için hazırlandıklarını, bu süreçte de yeni seçilen belediye başkanını da dikkatle takip ettiklerini ifade etti.

İzmit hizmetten mahrum kalmasın diye ellerinde geldiğince meclis üyeleri ve teşkilatlar olarak ılımlı muhalefet göstermeye gayret gösterdiklerini belirten AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, “Geçen yaklaşık iki aylık süreçte görünen o ki, Fatma Hanım seçildiği makama henüz hazır olmadığı gibi işleri de toparlamakta zorlanıyor. Sayın Hürriyet, yememiş içmemiş adı yolsuzluklarla anılan Şişli Belediyesi’nden bir ekip getirip usulsüz bir şekilde geçmiş dönem evraklarında usulsüzlükler aramaya koyulmuştur. Gece yarılarına kadar süren bu araştırmalar sonucu ortada hala bir somut belge bilgi olmadığı gibi yalnızca çamur at, izi kalsın mantığı ile iftiralar ve karalamalar ortaya savrulmuştur. Oysa ki İzmit hizmet beklemektedir. Hürriyet ne çalışma ekibini oluşturmuş ne de mevcut kadroyu harekete geçirebilmiştir” ifadelerini kullandı.

dsc_3948.jpg

Fatma buradan uyarıyoruz diyerek konuşasını sürdüren Güney, şunları söyledi: “Sizler pek alışık değilsiniz ama bulunduğumuz maka laf değil, iş üretme makamıdır. Elinizde geçmiş dönemlere ait yapılan usulsüzlükler adına bir belgeniz varsa buyurun kamuoyunun bilgisine sunun ve gereğini yapın; aksi halde boş laflarla iftiralar atarak menfi algı oluşturma çabasından vazgeçin. Biz yeni belediye başkanı olduğu için anlayışlı davranmaya çalışıyoruz. Ama Fatma Hanım her fırsatta saldırgan üslubunu takınmayı, iftiralarla dolu beyanatlarıyla daha ilk icraatlarında dahi sınıfta kalmayı tercih etmektedir.

‘Ramazan programlarını geçmiş döneme göre daha ucuz yaptık, belediyenin parasına sahip çıktık’ diyen Başkanı AK Parti’nin yükselttiği hizmet çıtasını aşma endişesini anlayışla karşılıyor, bu anlamda işinin zor olduğunu biliyoruz. Bizim dönemimizde Ramazan programları 52 mahallenin tümünde yapılırken, bu dönem bu sayının yarısı kadar mahallede Ramazan Programları düzenleniyor. Yapılan programlar kalite ve içerik zenginliği açısından kıyas kabul etmiyor. Fatma Hanım bu performansıyla belediye kasasında az para çıkmasını sağlayabilir, zira hizmet etmezseniz para da harcamazsınız.”

dsc_3945.jpg

Başkan Hürriyet’in aklının hizmette olmadığını, seçim öncesi taktığı gülen kadın maskesini çabuk çıkardığını, parti rozetini çıkarıp herkesin başkanı olacağını söylediğini, etrafa gülücük ve kalpler dağıtmamın yeterli olmadığını belirten Güney, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Tasarruf ile hizmetten kaçmayı ayırt edemeyen başkanın yine tasarruf yapmayı planlamış olacak ki, Nevzat Doğan başkanımızın seçimlerden önce planladığı ve alt yapı çalışmaları biten köy yollarının yapılmasını içeren ihale yapılmasına rağmen, hemen seçimlerden sonra ihale Fatma Hanım tarafından iptal edilmiştir. İşte manzara ortada. İzmit belediyesinin tez zamanda bu ihaleyi tekrar etmesini ve köy yollarının imar etmesini bekliyoruz. Meselenin sonuna dek takipçisi olacağız. CHP il binasında İzmit’le ilgili basın toplantıları düzenleyerek belediyede elde edilen bilgilerle burada il başkanına meclis üyelerine şov yaptırmak, “Herkesin Belediye Başkanı” iddiasıyla bağdaşmamaktadır. Varsa bir usulsüzlük, yolsuzluk, söylediğini gibi mahkeme oradadır. Basın açıklaması yapılacaksa da, belediye başkanın makamı Belsa Plaza’dır. Bırakın herkesin başkanı olma söyleminin çökmesini, Başkan Hanım bu hareketiyle İzmit’te Millet İttifakı’nı da çökertmiştir. CHP il binasında basın açıklaması yaparak İYİ Parti’yi ve İYİ Parti seçmenini de görmezden gelmiştin. Bu hadise de bize muhatabımızın akdine sadakat ölçüsünü göstermektedir.”

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Güney, Sayın Hürriyet’in sorumluluklarının İzmit’i temiz, düzenli ve mutlu tutmak, bunu yaparken de adil, tarafsız ve dürüst olması gerektiğini söyledi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum