1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. AK Partili Ayar: Gebze'de şahlanacağız
AK Partili Ayar: Gebze'de şahlanacağız

AK Partili Ayar: Gebze'de şahlanacağız

AK Parti Gebze İlçe Başkan Adayı İrfan Ayar, ilçe başkan adaylığına nasıl atandığı konusunda açıklamalarda bulundu. İddialı konuşan Ayar, “AK Parti olarak 2019 seçimlerinde Gebze’de CHP’ye geçit vermeyeceğiz” dedi.

A+A-

Cemalettin ÖZTÜRK

AK Parti Gebze İlçe Başkan adayı İrfan Ayar, 44 yıldır bu kentin havasını soluyan, Gebze ve Gebzelilere hizmet eden, yöneticilik hayatı başarılarla dolu bir isim. Siyasi yaşantısında hiçbir görev talep etmemesine rağmen, her zaman tercih edilen isim olması, onun başarılı yöneticiliğinin göstergesi.

 

GEPOSB’DA 18 YIL GÖREV YAPTI

Gerek 8 yıl görev yaptığı Türkiye Elektrik Kurumu’nda, gerekse 18 yıl çalıştığı GEPOSB’da vatandaşlarla ve sanayicilerle önemli hizmetlerin gelmesini sağlayan ekipte yer alan Ayar, şimdi de AK Parti’yi Gebze’de 2019 seçimlerine hazırlayacak ekibin başında yer almaya hazırlanıyor. Gebze gibi zor bir ilçede büyük bir yükün omuzlarına yüklendiğinin farkında olan Ayar’ın, bu yolda ki en önemli gücü ise teşkilatçılığı, birlik ve beraberlik içinde  uyumlu çalışması olacak.

 

GEPOSB’DAN NEDEN İSTİFA ETTİ?

İlk olarak tartışmalara neden olan GEPOSB Bölge Müdürlüğü’nden neden istifa ettiğine dair gerçekleri açıklayan Ayar, “2016 yılında emekli oldum. Sonrasında Hac vazifemizi yerine getirdim. Hac görevinden döndükten sonra da OSB yönetim kurulu benimle çalışmak istedi. Emekli olduğum halde GEPOSB Yönetiminin talebi üzerine bu görevime devam ettim. 8 yıllık uzun çalışma döneminin ardından da kendi iş yerime ve aileme vakit ayırmak istedim. Bu nedenle görevimden istifa ettim” dedi. 

 

SOSYAL VE SPORTİF HAYAT

Sosyal ve sportif hayattaki faaliyetleri ile ilgili bilgi de veren Ak Parti Gebze İlçe Başkan adayı İrfan Ayar, “Bilişim Vadisi’nin mütevelli heyetindeyim. Kocaeli Enerji Verimliliği Derneği yönetim kurulundayım. TÜBİTAK Cami Derneği yönetim kurulundayım. AK Parti’nin Gebze’deki ilk üyelerindenim. 4 yıl Gebze’de bulunan Trabzonlular Derneği Başkanlığı yaptım, derneği şehir lokali haline getirdik. Bütün derneklerle istişareler içerisinde olduk. Dernekler Birliğini oluşturduk. Kültürleri bir araya getirmeye çalıştık” dedi.

 

0a20b12d-e5ea-4900-86b0-b6eaa59613f8__189bb1de-6755-48ab-aefa-87b1375dcc1b.jpg

 

ÇOTANAKSPOR BAŞKANI OLDU

Ayar sözlerine şöyle devam etti: “Sportif hayatta yerel kulüplerimizden Çotanakspor’a, arkadaşlarımın teşviki ile  başkan oldum. Daha sonra kongrede bu kulübümüzün ismini Sultanorhanspor olarak değiştirdik. Başarılı bir proje, güçlü bir kulüp ortaya çıkardık. Bugün adı Gebzespor’la birlikte anılan bir kulüp durumunda. Bu takımı artık sadece Gebze değil, Türkiye tanıyor. Sultanorhanspor’da biz artık insan ve oyuncu yetiştiriyor, diğer kulüplere de örnek oldu."

 

SİYASETE AK PARTİ İLE GİRDİ

Siyasi yaşantısına dair bilgiler veren Ayar, siyasete AK Parti ile başladığını belirtti. AK Parti’nin kuruluşundan önce başka hiçbir siyasi parti üyeliğinin bulunmadığına dikkat çeken Ayar, “Siyasi partiye üye olmam AK Parti ile başladı. Partinin kuruluşundan beri çeşitli kademelerde görev aldım. AK Parti Gebze İlçe Teşkilatı’nın kurucular kurulunda, yedeklerde ilk sırada yer aldım. 2002 yılında genel seçimler için adaylık istifaları olunca ana kademeye geçiş yaptım” dedi.

 

FİKRİ IŞIK’IN İL YÖNETİMİNE GİRDİ

Ayar, “2005’de yapılan il kongresinde il yönetimine girerek Başbakan Yardımcımız Fikri Işık’ın Kocaeli İl Başkanlığı’nda birlikte çalıştık. Devamında Zeki Aygün’ün İl Başkanlığı döneminde de şu anki milletvekilimiz Aygün’le beraber çalıştık. 2 dönem istişare kurulunda yer alıp, 2015 kongresinde Şemsettin Ceyhan başkanlığında oluşan il yönetim kurulunda yer aldım. Geçtiğimiz haftalarda yapılan icra değişikliğiyle, Ar-Ge Birim başkanlığına getirildim” dedi.

 

f2e6889b-cc28-47c8-9d8e-4ea1cfe6ec0c__1732d5b7-67d2-4d31-add1-2d7047b5b01e.jpg

 

İLÇE BAŞKAN ADAYLIĞI SÜRECİ   

İlçe başkan adaylığının başlama süreciyle ilgili bilgi veren Ayar, hiçbir talepte bulunmadığının altını çizerek, görevin kendisine genel merkez tarafından tevdi edildiğini söyledi. Ayar, “29 Eylül Cuma günü İl Başkanlığı’ndan gelen davetle Bölge Koordinatörümüz Murat Yıldırım'ın görüşme yapacağı iletildi. Ben bu görüşmede Gebze’de adaylık süreci hakkında düşüncelerimizin alınacağını tahmin ediyordum. İlçe başkanlığı görevinin verileceği aklımın ucundan bile geçmiyordu. Görüştükten sonra Ankara’ya davet edilen 5 kişiden biri ben oldum” ifadesini kullandı.

 

GÖREV TALEP ETMEDİ

Görev talep etmediğini söyleyen Ayar, “Bugüne kadar teşkilatlarımızın hiç birinde görev istemedim, bana görev verdiler ve bende hizmet ettim. Verilen görevi en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştım. Ben Ankara’ya giderken 'Rabbim hakkımızda hayırlısını nasip etsin' diyerek gönlüm rahat şekilde gittim. Gebze ilçe başkanlığının büyük bir sorumluluğu var. 2019 seçimlerinin zorlu bir süreç olacak” dedi.

 

İNCE ELEYİP SIK DOKUDULAR

Genel merkezde adaylık görüşmesi başladığında ince eleyip sık dokuduklarını söyleyen Ayar, “Diğer aday arkadaşlarımla birlikte görüşmelere girdim ve çıktım. Mülakat bitince Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş 'Ben Genel Başkanımızın verdiği yetkiyle, genel başkan adına konuşuyorum. Hepiniz değerlisiniz, hepiniz bu işi yapabilirsiniz. Ancak komisyon olarak irfan Ayar isminde karar kıldık' dedi. İlk açıklama burada yapılmış oldu” diye konuştu.

 

f2e6889b-cc28-47c8-9d8e-4ea1cfe6ec0c__39c3a4f7-e5d1-4228-a4bc-447487aced65.jpg

 

GÖREV İSTENMEZ, VERİLİR

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın teşkilatların yenilenmesiyle alakalı düşüncelerine dair açıklamalarda bulunan Ayar, “Genel başkanımız, bizde görev istenmez, görev verilir. Görev değişikliği yapılan arkadaşlarımızı bir kenara atmayız,  başka alanlarda değerlendiririz. Bu doğrultuda layıkıyla yerine getirmek için kolları sıvadık. İl başkanımızın talimatları ve tavsiyeleriyle çalışmalarımızı yürütüyoruz” diye konuştu.

 

PARTİMİZE YAKIŞIR KONGRE OLACAK

Ayar, adaylığının ilan edildikten sonra ilçedeki çalışmalara başladığını belirterek, “Önce milletvekillerimizi ziyaret ettik, kurucu ilçe başkanımızdan başlayarak, görev yapmış bütün ilçe başkanlarımızı ziyaret ettik, süreçle ilgili kendilerinin fikirlerini aldık. Bundan sonraki süreçte kuruluşundan bugüne kadar partimize hizmet etmiş yönetim kurullarını kanaat önderlerinin, mahalle teşkilatlarımızı tek tek ziyaret edeceğiz. Birlik ve beraberlik içerisinde partimize yakışır bir kongre yapacağız" şeklinde konuştu.

 

2019 SEÇİMLERİ ÇOK ÖNEMLİ

2019 yılında yapılacak 3 seçimin Türkiye ve AK Parti için büyük önem taşıdığını kaydeden ve bu doğrultuda yoğun bir tempoyla çalışacaklarını dile getiren Ayar, “2019 da ki seçim Türkiye için büyük önem taşıyor. İlk defa başkanlık seçimi yapılacak. Bu seçimde genel başkanımıza en büyük desteği Gebze’den vermek istiyoruz. Bütün insanlarımızla temas edeceğiz. Hükümetimizin hizmetleri zaten ortadadır. Bu hizmetleri anlatmak, vatandaşlarımıza yanlarında olduğumuzu hissettirmek, bizi hedeflerimize ulaştıracaktır ”dedi.

 

1b3fc074-5e36-4552-b1d8-ee8c2605107c__d6d8d7b6-2b63-4946-8926-2d427999e72b.jpg

 

YÖNETİM LİSTESİ NASIL OLACAK?

Son olarak yönetim kurulu listesine dair ipuçlarını veren irfan Ayar, kucaklayıcı bir liste oluşturacaklarını söyledi. AK Parti’nin tüzüğünde yer alan kriterlere uygun 25 kişilik bir liste hazırlayacaklarını ifade eden Ayar, çalışmaların devam ettiğini belirtti. Ayar, “Gebze için Derleyici ve toparlayıcı olacak. Partinin kriterlerine uyan, yüzde 30 kadın, yüzde 30 genç olacak gerisi de teşkilatçı olacak. Gebze’yi kucaklayacak" diyerek sözlerini bitirdi.

 

İRFAN AYAR KİMDİR?

İrfan Ayar, 1964 Trabzon Köprübaşı doğumlu. 1973 yılında Gebze’ye geldi. 44 yıldır Gebze’de ikamet etmekte. İlkokulu Trabzon’da okuduktan sonra, Ortaokul ve Lise tahsilinin bir bölümünü Gebze’de okudu. 1980 öncesi, Lise son sınıfta okurken, Siyasi olaylar nedeniyle eğitimini tamamlamak için memleketine geri döndü. Lise tahsilini Trabzon’da tamamlamak zorunda kaldı. Eğitim yaşantısına Üniversite ile devam eden Ayar,  İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Fakültesi,  Elektrik mühendisliği bölümünü bitirdi. Eğitim hayatından sonra kendine ait mühendislik ofisi açtı. Vatani görevini yerine getirdikten sonra Gebze’de Türkiye Elektrik Kurumu’na (TEK) bağlı Gebze Elektrik Dağıtım müessesinde Mühendis ve Baş Mühendislik yaptıktan sonra İşletme Müdür yardımcılığı görevlerinde bulundu. 8 yıl bu kurumda çalıştı. 1992 yılında Aile şirketi olarak kablo imalat şirketi kurdu, 1999 yılında GEPOSB’a geçiş yaptı. GEPOSB’un o dönem İçerisinde 3-5 tane fabrika vardı, daha kooperatif halindeydi, yolları yoktu, OSB’leşme yeni yapılıyordu. İlk önce Bölge Mühendisliği görevi yaptı, 2009-2017 arasında Bölge Müdürlüğü yaptı. Bu süreçte OSB’yi sıfırdan alıp, Yönetim kurulu üyeleriyle beraber GEPOSB’u Yüzde 96 doluluk oranına kavuşturdular. Ayar, evli ve 3 çocuklu babası.

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.