1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. AGD’den alternatif kutlama
AGD’den alternatif kutlama

AGD’den alternatif kutlama

Anadolu Gençlik Derneği, yılbaşı gecesi Mekke’nin Fethi’ni kutlayacak. Yılbaşı eğlencelerine karşı olduklarını söyleyen AGD başkanı Mustafa Cebeci, tüm halkı bu programa davet etti

A+A-

1386. YIL DÖNÜMÜ

 

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Kocaeli Şubesi, Mekke’nin Fethi’nin 1386. yılını düzenlenecek bir programla kutlayacak. 31 Aralık Cumartesi günü saat 19.30’da Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenecek program hakkında şube başkanı Mustafa Cebeci bir açıklama yaparak Kocaeli halkını programa davet etti. AGD Kocaeli Şube Başkanı Mustafa Cebeci konuyla ilgili olarak şunları kaydetti: “Mekke’nin Fethi’nin 1386. yıl dönümünü kutlayacağız. Bilindiği üzere yeryüzünün ilk binası Kâbe’nin bulunduğu şehir olan Mekke İslam ordularınca 1 Ocak 630 tarihinde fethedilmiştir.

 

FETİH İŞGAL DEĞİLDİR

Derneğimiz öncülüğünde geleneksel olarak düzenlenen fetih kutlamaları bu yıl da ülkemiz genelinde üç yüz kadar noktada salon programlarıyla yine bir o kadar noktada da temsilcilik merkezlerimizde gerçekleştirilecek etkinliklerle icra edilecektir. Fetih, küfrün karanlığının Kelam-ı Kadim’in berraklığıyla silinmesidir. Fetih, sonradan olma ilahlara reddiyedir. Fetih, insanların temel hak ve özgürlüklerini gasp eden zulüm düzeninden adil bir düzene geçen yolun açılmasıdır. Fetih işgal değil, bir ırkın diğer ırkı tarumar etmesi değildir. Mekke, yeryüzündeki ilk şehirdir.”

 

EĞLENCEYE KARŞIYIZ

Cebeci konuşmasında gençlerin türlü oyunlarla zehirlendiğine dikkat çekerek şöyle devam etti: “Biz adına ‘yılbaşı eğlencesi’ denilen ve neredeyse tüm dünya halklarına dayatılan çirkinliklere karşı bir tavır takınmamızın İslam’ın bir gereği olduğuna inanıyoruz. Milli Piyango adı verilen oyunla kitlelerin kumarla buluşturulmasını sağlayan, her türlü kötülüğe giden yolları açan, birçok gencin çeşitli bağımlılıklara yakalanmasına sebep olan, birçok insanda iffet duygusunu zedeleyen her türlü eğlence anlayışını reddediyoruz. Kalplerdeki merhameti körelten, vicdan duygusunu ortadan kaldıran, insanları şehirlerin en orta yerlerinde her türlü ahlaksızlığı yapmaya sevk eden yılbaşı kutlamalarına karşı tepki koymanın her erdem sahibi insanın görevi olduğunu düşünüyoruz.

 

GENÇLER YOZLAŞTIRILIYOR

Biz yılbaşı kutlamalarının bu ülkenin emperyalizm tarafından sömürülmesine hizmet eden vasıtalardan biri olarak görüyoruz. Alkol müptelası haline getirilen bir nesil sağlıklı düşünme ve sömürüye karşı direnme vasfını kaybediyor. Bu gecenin yılbaşı çekilişi gibi değişik organizasyonlarla Milli Eğitim Bakanlığı’na ait okullarda öğretmenler vasıtasıyla körpe dimağlara aşılanmasını ise kabul edilemez buluyoruz. Aynı şekilde devlet eliyle yürütülen şans oyunlarının toplumda telafisi mümkün olmayan bir yozlaşmaya yol açtığını görüyoruz."

Mustafa Cebeci konuşmasının sonunda tüm Kocaeli halkını programa davet etti, gecede yapılacak çekilişle 3 kişiye Kudüs ziyareti hediye edileceğini belirtti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.